Trzy stłuczki w tydzień. Kierowcy z wysokimi mandatami

Trzy kolizje drogowe w ubiegłym tygodniu odnotowała makowska drogówka. Sprawcy za wykroczenia takie jak: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowo wykonany manewr wymijania oraz wyprzedzania, zapłacili mandaty w wysokości ponad 1 tys. zł.

 

Jedno ze zdarzeń miało miejsce w Różanie. Tam 62 – latka kierująca toyotą nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 54 – letniej kierującej hyundaiem. Doszło do zderzenia i uszkodzenia pojazdów. Kierowca toyoty otrzymała mandat w wysokości  1200 złotych i 6 punktów karnych.

W Zakrzewie z kolei dwoje kierowców jadących z naprzeciwka mijając się zderzyli się lusterkami. Oboje tj. kierowca opla i kierowca hyundaia zostali ukarani mandatami w wysokości po 1050 zł i 6 punktami karnymi.

 

Do kolejnej kolizji doszło w Ulaskach. Tam 68 – letni kierujący skodą nieprawidłowo wykonując manewr wyprzedzania zderzył się z prawidłowo jadącym mercedesem. W tym przypadku sprawca kolizji otrzymał mandat karny w wysokości 1250 zł. i 6 punktów karnych.

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Czadomen
Czadomen
8 dni temu

W pewnym wieku już nie ten wzrok, motoryka i refleks

Janusz
Janusz
8 dni temu

Jest tu jakiś prawnik ? Bo dla mnie to jest odpowiedzialność zbiorowa bez uzasadnienia. Jeśli policja nie może wskazać sprawcy to nie powinna mandatu wystawiać obu uczestnikom . Dla mnie to jest czysta logika . Chyba że wykaże że obaj przekroczyli prawo. Ale jak ? Tymczasem odwołanie do sądu może kosztować teraz 35000 zł ? Wiem że nasz system prawny z logiką jest na bakier co nie znaczy że trzeba milczeć i nie wolno pytać

amator
amator
8 dni temu
Reply to  Janusz

Mysz się nie przeciśnie a wilki bez problemu przejdą taki szczelny płot. Dla jednego tyle co splunąć, dla innego głodowe 2 miesiące.