Trzy młode osoby plądrowały market. Przy 19 – latku znaleziono narkotyki. Te trzymał w… skarpetkach

Policja zatrzymała trzy osoby w związku z kradzieżą artykułów przemysłowych do jakiej doszło w jednym z marketów. Łączna wartość skradzionych produktów to prawie 4 tys. złotych. Jeden ze sprawców posiadał przy sobie narkotyki. 19 i 20 – latek usłyszeli zarzuty, a 16-latka trafiła do Izby Dziecka.

 

W środę, 21 czerwca policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów w Ciechanowie.

– Policjanci na miejscu ustalili, że z jednej z palet znajdujących się na tyłach sklepu zostały ukradzione artykuły przemysłowe. Kradzieży, miały dokonać 3 osoby, 2 mężczyzn i kobieta. Złodzieje pakowali skradzione artykuły do auta zaparkowanego na sklepowym parkingu, lecz w pewnym momencie zostali spłoszeni przez pracownice sklepu. Złodzieje porzucili auto wraz z towarem – informuje mł. asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy ciechanowskiej policji.

 

Wśród skradzionego towaru była hulajnoga elektryczna, klimatyzatory, wentylatory, materace oraz lampy solarne. Łączna ich wartość to około 4 tys. złotych.

– Policjanci od razu zaczęli ustalać sprawców tego czynu. Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego błyskawicznie zatrzymali kobietę, odpowiadają rysopisowi jednej z osób. 16-letnia mieszkanka powiatu starachowickiego przyznała się do kradzieży. Po chwili inny patrol Wydziału Prewencji zatrzymał dwóch pozostałych złodziei. 19 i 20-letni mieszkańcy powiatu starachowickiego trafili do policyjnego aresztu – dodaje rzeczniczka.

 

Okazało się ponadto, że 19 – latek w skarpetkach schowane miał narkotyki.

– Wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina. 19 i 20 – latek usłyszeli już zarzuty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 16 – latka została przewieziona do Izby Dziecka w Warszawie. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem Rodzinnym i Nieletnich. Skradziony towar został w całości odzyskany – dodaje rzeczniczka.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments