Trzecie zawody KORONY ZIEMI PRZASNYSKIEJ

Trzecie zawody KORONY ZIEMI PRZASNYSKIEJ rozegrano w gminie Krzynowłoga Mała w miejscowości Łoje. W zawodach wzięło udział łącznie 135 zawodników.

Pogoda podobnie jak frekwencja dopisała. Wakacje nie przeszkodziły zawodnikom w udziale w zawodach a wręcz przeciwnie. Dzięki wakacyjnym wyjazdom na liście startowej pojawiły się tak dalekie miejscowości jak Tychy, czy Sosnowiec. Lokalni zawodnicy również nie zawiedli. Znane są nawet przypadki rezygnacji z wyjazdów nad morze z powodu udziału w Koronie. Gratulujemy motywacji.

Trasa biegu wbrew pozorom okazała się dość łatwa, co pozwoliło niektórym zawodnikom na pobicie rekordów życiowych.

W biegu dla najmłodszych wzięło udział 55 zawodnikom. Walka o pierwsze miejsce była niezwykle emocjonująca. Czołowi zawodnicy nie odpuszczali do samego końca. Rozstrzygnięcie nastąpiło dosłownie na linii mety.  Ostatecznie zwycięzcą biegu na dystansie 1 km został Mateusz GACH z Krasińca (03:37) zaliczając drugie zwycięstwo w zawodach. Na drugim miejscu, choć z tym samym czasem do met dotarł Mateusz NAROJCZYK z Makowa Mazowieckiego (03:37).  Trzecie miejsce podobnie jak w poprzednich zawodach zajął Paweł RZEWNICKI z Krasińca (03:39).

Wśród dziewcząt najszybciej dystans pokonała Sylwia ZALEWSKA z Makowa Mazowieckiego (04:10). Drugie miejsce zajęła również reprezentantka Makowa Mazowieckiego – Katarzyna ŁOJEWSKA (04:24). Trzecia na mecie zameldowała się  Aleksandra GNATKOWSKA (04:25), która w klasyfikacji generalnej jest liderką.

W biegu na 5 km trzecie zwycięstwo zanotował lider zawodów- Daniel MOCEK (17:51) z PROMYKA Ciechanów. Drugi na mecie zameldował się Kamil ŚLUSARSKI (19:03) z Chorzel, który w zawodach wystąpił po raz pierwszy. Miejsce trzecie zajął Karol MAJEWSKI (19:18) z Olszewki. Był to najlepszy występ jak do tej pory tego zawodnika dzięki czemu  po raz pierwszy stanął na podium.

Wśród pań na dystansie 5 km zwyciężyła Katarzyna DEMBIŃSKA z Drążdżewa Nowego (23:42) poprawiając swój najlepszy rezultat o 12 sekund i umacniając się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej. Druga do mety dotarła Marta PUCHAŁA z Sierakowa (24:07), która własny rekord poprawiła prawie o pół minuty. Marta w klasyfikacji generalnej zajmuje drugie miejsce. Ostatnie miejsce podium należało do Anny MIKOŁJEWSKIEJ (28:00) z LIPY. Dzięki temu występowi zawodniczka awansowała w klasyfikacji generalnej na miejsce 3.

Na dystansie 10 km zabrakło dwóch czołowych zawodników. Ich nieobecność wykorzystał Przemysław KALIŃSKI (37:13) reprezentujący BOR Warszawa zaliczając swoje pierwsze zwycięstwo. Przemysław poprawił swój najlepszy wynik w zawodach o 9 sekund i jednocześnie zajął miejsce lidera w generalce. Jako drugi linię mety najdłuższego dystansu przekroczył Tomasz FILIPOWICZ (39:05) z Chorzel. Trzecie miejsce zajął Piotr PEŁSZYK (41:37) reprezentujący PĘDZIWIATR BIAŁYSTOK.

Wśród pań na dystansie 10 km po raz drugi triumfowała Marta RUSZCZYŃSKA z Bogatego (52:33). Marta pokazała rewelacyjną formę poprawiając swój najlepszy wynik o minutę i dwadzieścia sekund a tym samym przypieczętowała pozycję liderki w klasyfikacji generalnej. Druga na mecie zameldowała się Sylwia ANTONIAK (52:46) reprezentująca MKB TEAM Małkinia. Był to pierwszy występ tej zawodniczki w Koronie Ziemi Przasnyskiej. Trzecia linię mety przekroczyła Ewelina KAROLAK (55:16) z Ciechanowa, która w tej edycji startowała po raz pierwszy.

Tradycyjnie każdy zawodnik otrzymał pamiątkowy medal i grochówkę na regenerację sił. Imprezę zakończyło uroczyste wręczenie pucharów i nagród dla zwycięzców oraz konkurs wiedzy związanej z historią i regionem gospodarza biegu – gminy Krzynowłoga Mała. Nagrody zwycięzcom wręczył Wójt gminy Krzynowłoga Mała Pan Adam BACŁAWSKI.

Kolejne odbędą się 10.08.2014 r.  w miejscowości Przejmy w gminie JEDNOROŻEC. Zapraszamy do zapisów.Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments