Trzeci etap ZiMNaRa w prawdziwie zimowych warunkach

21 stycznia odbył się trzeci etap Zimowego Maratonu na Raty, organizowanego przez Klub Sportowy Przasnysz Przaśnik. Zimowa aura, choć przyniosła ze sobą nieco utrudnień, ucieszyła biegaczy.

 

– Nareszcie doczekaliśmy się prawdziwie zimowych warunków na III etapie ZiMNaRa. Lekki mróz, silny mroźny wiatr i zaśnieżona trasa to coś, co najbardziej lubią uczestnicy maratonu na raty. Oczywiście, nie było co liczyć na rekordowe wyniki, ale wrażenia z rywalizacji były niezapomniane – podsumował bieg organizator Klub Sportowy Przasnysz Przaśnik.

Na starcie ustawiło się prawie 40 zawodników. Najlepiej na długim dystansie poradził sobie Damian Urbaniak (29:49), po raz pierwszy pokonując weterana zawodów Rafała Smolińskiego (30:00). Trzecie miejsce zajął Krzysztof Niksa z czasem 32:07.

Wśród pań niezawodna okazała się Anna Urbaniak z klubu Jednorożec robi co może (38:00), drugie miejsce zajęła Paulina Chyćko (39:16), a trzecie Marta Smolińska (42:29)

 

Na krótkiej trasie triumfował Marek Majdowski (16:02), pokonując Krystiana Sobieraja (18:13) oraz Sargisa Gevorguana (18:15). Wśród pań najszybciej do mety dotarła Renata Majdowska (19:58), druga dobiegła Zuzanna Grabowska (20:48) a trzecia Edyta Sobierańska (23:21).

Do zakończenia zawodów pozostało jeszcze 5 biegów. Lista startowa tradycyjnie pozostaje otwarta dla nowych uczestników. Organizatorzy umożliwiają zaliczanie poszczególnych etapów w  trybie indywidualnym.

– Zapraszamy do udziału i zachęcamy do wzięcia udziału w Biegu WOŚP, który odbędzie się już za tydzień – w niedzielę 29.01.2023. Strat godz. 13.00 ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Przasnyszu – dodaje KS Przaśnik.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments