Trzeci etap przasnyskiego ZiMNaRa za nami.

Trzeci etap przasnyskiego ZiMNaRa rozegrano 18.01.2020 r. Punktualnie o 10.00 na trasę biegu ruszyło 72 zawodników. Pogoda wyjątkowo sprzyjała. Kilka stopni na plusie i niewielki wiatr nie stanowił żadnej przeszkody. Duża część zawodników wykorzystała okazję i poprawiła najlepsze w tym sezonie wyniki.

Doskonały występ zanotował zwycięzca biegu głównego Damian Urbaniak. Reprezentant Jednorożec robi co może uzyskał czas 28:44 i po raz drugi z rzędu stanął na najwyższym miejscu podium.

Drugi na mecie zameldował się Marek Majdowski z KS Przaśnik Przasnysz z wynikiem 29:05.
Ostatnie miejsce podium zajął Kacper Waszkiewicz z KS Maków Biega, który trasę pokonał w 29:21.

Wśród pań po raz trzeci triumfowała Anna Urbaniak z Jednorożec robi co może (31:57). Ania i jej Syn Damian nie dali rywalom żadnych szans i z pewnością nie zamierzają odpuszczać do końca zawodów. Drugą kobietą na dystansie 7 km była Marta Smolińska (35:08) z KS Przaśnik Przasnysz, która pokonała klubową koleżankę Magdalenę Tabakę (35:44). Cała czołówka zawodników zanotowała najlepsze w tym roku wyniki.

Na krótszym dystansie 3,5 km podobnie jak w zeszłym tygodniu zwyciężył Mateusz Goliaszewski (15:09) z Przasnysza. Drugi do mety dotarł Mateusz Czaplicki (15:11) z Przasnysza. Trzecie miejsce zajął kolejny reprezentant Jednorożec robi co może Przemysław Borczak (15:28).

Wśród pań na krótkim dystansie triumfowała Julia Cichocka z KS Przaśnik Przasnysz umacniając się na miejscu lidera w klasyfikacji generalnej. To już trzecie zwycięstwo tej zawodniczki. Drugie miejsce zajęła debiutantka w zawodach Karolina Borowa (19:13) reprezentująca KS Przaśnik Przasnysz. Na ostatnim miejscu podium stanęła Joanna Borczak (19:27) z Jednorożec robi co może.

Nadal można dołączyć do rywalizacji. Serdecznie zapraszamy wszystkich śmiałków na kolejny bieg w sobotę 25.01.2020. Startujemy punktualnie o 10.00 z parkingu przy wieży kontroli lotów przasnyskiego lotniska – zachęcają organizatorzy.