Trwają zapisy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu

26 czerwca do sanktuarium maryjnego w Gietrzwałdzie wyruszy po raz 15. piesza pielgrzymka pod hasłem „W Chrystusie znajdziesz wszystko czego szukasz i pragniesz”. Wierni wyruszą 26.06.2023 r. z Makowa Mazowieckiego, by pokonując kolejne miejscowości dotrzeć do celu 29.06.2023 r.

 

Hasło tegorocznej pielgrzymki to motto życiowe bł. Honorata Koźmińskiego. Pielgrzymi jak każdego roku na szlak wyruszają w wigilię rocznicy objawień gietrzwałdzkich, by po pokonaniu pieszo 150 – kilometrowej trasy dotrzeć do Gietrzwałdu.

Organizatorami pielgrzymki są makowianie – Andrzej Michalski i Ryszard Żychnowki, którzy propagują kult matki boskiej gietrzwałdzkiej i zachęcają do wyruszenia na szlak pielgrzymki. Zapraszają do uczestnictwa w celu odnowy duchowej. Informacje oraz zapisy są dostępne pod numerem telefonu 606 858 732.

 

Program pielgrzymki:

  • 26.06 – wyjście na trasę po mszy świętej odprawionej w kościele św. Brata Alberta w Makowie Maz. o godzinie 7.00. Odpoczynek w miejscowościach: Węgrzynowo, Bogate, Przasnysz (kościół św. Wojciecha). Dzień zakończy Apel Jasnogórski w Węgrze.
  • 27.06 – wyjście po mszy świętej w Węgrze – Kościół Dzierzgowo – Nowe Brzozowo – Grzebsk – Janowiec Kościelny
  • 28.06 – Janowiec Kościelny – Magdaleniec – kościół Grzegórzki – kościół Napiwoda – Łyna – Żelazno – Nadrowo
  • 29.06 – Olsztynek – Mańki Łasy – Gietrzwałd (Msza Św., wspólna kolacja, droga krzyżowa i rozwiązanie pielgrzymki)

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments