Trwają wakacje z Miejską Biblioteką Publiczną w Przasnyszu

W piątek, 5 sierpnia zakończył się pierwszy tydzień wakacji z Miejską Biblioteką Publiczną im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu.

 

Pierwszego dnia wspólnej zabawy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu dzieci uczestniczące w zajęciach poznały reguły, jakie im będą towarzyszyć do końca wakacji.

Wśród zapowiedzianych atrakcji znalazła się gra „Pajęczyna”, która polegała na stworzeniu pajęczej sieci.

– Dzieci usiadły w obszernym kółku. Następnie osoba rozpoczynająca trzymała w ręku kłębek wełny, przedstawiała się, po czym cały czas trzymając swój odcinek nici podawała ją rzucając innej, wybranej przez siebie osobie. Dzięki temu, uczestnicy mogli lepiej poznać nie tylko siebie nawzajem, ale również swoje zainteresowania – relacjonuje biblioteka.

Tego dnia nie zabrakło zabaw ruchowych i prac plastycznych. Podczas następnych spotkań dzieci wraz z bibliotekarzami dyskutowały na temat sportu i uprawiania dyscyplin sportowych, wzięły udział w quizie, grach zespołowych, a także wykonały ilustracje ulubionych sportowców.

 

Bardzo ciekawe okazały się zajęcia, których tematem przewodnim były nowe technologie oraz nauka programowania.

– Na początku zajęć uczestnicy obejrzeli prezentację o robotach i ich możliwościach, która była wstępem do rozmowy o programowaniu. Po części teoretycznej przeszliśmy do ćwiczeń praktycznych. Dzieci dowiedziały się co oznacza termin „kodowanie” oraz jakie urządzenia można programować. Uczestnicy programowali Photona tak, żeby przejechał po zaprojektowanej trasie, zmienił kolor czułek i oczu oraz wydał dźwięk – dodaje biblioteka.

W czwartek odbywały się zabawy na świeżym powietrzu oraz tworzono wzory przy użyciu koralików HAMA. Powstały pingwiny, koty, domy oraz różne kompozycje kwiatowe.

Na zakończenie pierwszego tygodnia wspólnej zabawy powstały mydełka według własnej kolorystyki i nut zapachowych z dodatkiem suszonych roślin.

– W trakcie oczekiwania na zastygnięcie masy glicerynowej, uczestnicy konkurowali podczas gier: „Wieża liderów”, „Głuchy telefon” oraz Limbo. Podczas zakończenia, każde z dzieci odebrało zrobione przez siebie mydełko oraz dyplom. Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowego zdjęcia grupowego – dodają organizatorzy.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments