Trwają roboty drogowe na odcinkach Wróblewo – Helenów, Kołaczkowo – Zielona i Kołaczkowo – Barańce.

Dobre informacje dla mieszkańców Gminy Krasne. Rozpoczęła się modernizacja przez starostwo i PZD dróg powiatowych na terenie gminy. Obecnie są remontowane i nową nawierzchnię zyskają odcinki Wróblewo – Helenów, Kołaczkowo – Zielona i Kołaczkowo – Barańce. Trwają też przygotowania do modernizacji drogi powiatowej Gołymin Ośrodek – Łukowo – Mosaki – Krasne oraz Przasnysz – Leszno – Gostkowo – Wężewo – Karniewo – Przemiarowo – do granic powiatu. Będzie szerzej, szybciej i bezpieczniej. Zarząd Powiatu ze starostą przasnyskim Zenonem Szczepankowskim i wicestarostą Jarosławem Tybuchowskim pozyskał pieniądze na inwestycje.

Starostwo i PZD budują drogi

Inwestycje drogowe powiatu, które nabierają tempa. Starostwo i PZD przygotowują jednocześnie do przekazania wykonawcy następne drogi powiatowe, na które pozyskały pieniądze unijne. W najbliższym czasie rozpoczną się roboty drogowe na innych gminach powiatu.

Wielkie drogowe budowanie powiatu

Cała ofensywa drogowa powiatu obejmuje ponad 200 km dróg we wszystkich miastach i gminach. Powstają nowe mosty, a prawie 40 odcinków drogowych w ok. 80 miastach, miejscowościach i wsiach zyska nową nawierzchnię. Część z dróg zostanie przebudowana, niektóre przejdą kompleksowy remont, inne zaś zostaną wykonane od nowa. Starostwo i PZD pozyskało na inwestycje drogowe na ten rok ponad 50 mln zł.

Na zdjęciach wicestarosta Jarosław Tybuchowski z wójtem Gminy Michałem Szczepańskim podczas przeglądu realizowanych przez starostwo inwestycji.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments