Trwają konsultacje społeczne dotyczące rozwoju Przasnysza. Uwagi i opinie mieszkańców mile widziane

Miasto Przasnysz rozpoczęło konsultacje społeczne projektu „Strategii Rozwoju Miasta Przasnysz na lata 2022-2030”. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi, opinie i wnioski.

 

Trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu jakim jest „Strategia Rozwoju Miasta Przasnysz na lata 2022-2030”.

– Konsultacje mają na celu zebranie uwag, wniosków i opinii w sprawie projektu strategii. Skierowane są do wszystkich mieszkańców i obejmują swoim zasięgiem teren miasta – informuje Urząd Miasta.

Konsultacje rozpoczęły się 5.08.2022 i potrwają do 12.09.2022 r.

Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi, opinie i wnioski w postaci elektronicznej i papierowej. Wnioski składane muszą być na udostępnionym przez miasto formularzu.

 

Z przeprowadzonych konsultacji sporządzony zostanie raport podsumowujący, który zostanie opublikowany na stronie internetowej, w Biuletynie Informacji Publicznej, udostępniony w siedzibie urzędu w ciągu 30 dni od dnia zakończenia projektu, a wnioski z konsultacji burmistrz przedstawi podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Strategia Rozwoju Miasta Przasnysz to 112 stronicowy dokument, który został przygotowany przez zewnętrznych ekspertów z Fundacji „Partnerzy dla Samorządu” z Poznania, odpowiedzialnych za merytoryczną koordynację prac, przy wsparciu pracowników samorządowych i mieszkańców.

W dokumencie podsumowano diagnozę stanu miasta. Analiza zgromadzonych danych pozwoliła na zidentyfikowanie zarówno atutów, jak i braków, i problemów, a także szans i zagrożeń do dalszego rozwoju Przasnysza. Te stały się z kolei podstawą procesu planistycznego.

Dokumenty i formularze dotyczące konsultacji znajdziemy na stronie Urzędu Miasta w Przasnyszu.

 

ren

Sprawdź również
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
moga
moga
1 miesiąc temu

i tak zrobią swoje

Erodisco
Erodisco
1 miesiąc temu

Pogonić czerwona zarazę to i miasto odżyje

imie
imie
1 miesiąc temu

zlikwidować hałas z lotniska , nie ma weekendu bez hałasu nad naszymi głowami.

karol
karol
1 miesiąc temu

Jeszcze więcej białych rowerów przy znakach.

Amator
Amator
1 miesiąc temu
Reply to  karol

Rowerzysta widmo nowym herbem.

Jasio
Jasio
1 miesiąc temu

Pogonić Chrostowskiego i jego pacynkę Machałowskiego a miasto zmieni się na lepsze

ExpertZdoswiadczeniem
ExpertZdoswiadczeniem
1 miesiąc temu

PILNE!! Do Urzedu Miasta, dzialu przygotowania inwestycji/zamowienia publicznego i wydzialu architektury, wydzialu nadzoru budowlanego, ale i Przasnyszan-uzytkownikow basenow, czesto znajacych sie na budowalance (murarzy, dekarzy itp). Ta piekna wizualizacja nowych basenow moze niestety byc sciema!!Prosze dociec i sprawdzic dokumentacje poki nie jest za pozno. O ile drewniany pomost/taras z desek czy trex(kompozytowe deski) ma przerwy -szpary wielkosci jednego gwiozdzia co pozwala przeniknac deszczowce i wjakims stopniu stopionej wartswie sniegu , lodu zima o tyle kompozyt , twarda nieprzepuszzalna nawierzchnia bez przerw juz NIE. I dzwiga to duze obciazenie zima Pomijam ze to musi byc antyposlizgowa nawierzchnia. Ten pomost przyjmie oprocz… Czytaj więcej »

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu

Drodzy mieszkańcy Przasnysza, tutaj nie ma co rozwija. Ten korwidołek należy zwijać i wtym jest potrzebna pomoc.To widmo- miasto należy przekształcić na powrót w pole uprawne i wiecej z tego korzyści nastąpi. Zatem POMOŻECIE?