Trwa zbiórka na zakup wózka inwalidzkiego dla mieszkańca Jednorożca. Brakuje prawie 6 tys. złotych

Adam Żmijewski to młody chłopak, który urodził się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Pomimo bezwładu kończyn dolnych postanowił nie poddawać się i spełniać swoje marzenia.

 

Adam jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Jednorożcu.

– W wieku 5 lat miał wstawiany na stałe cewnik Foleya. Ma za sobą 2 zabiegi naciągania ścięgna Achillesa. Ale Adam jest bardzo kreatywny i silny, nie poddaje się chorobie, zawsze uśmiechnięty i gotowy do działania – informuje mama Adama.

Adam to także osoba bardzo pomocna, uczynna i lubiana. Ma dwa wielkie hobby: pirografię, czyli wypalanie obrazów i kształtów w drewnie, i uprawianie biegów ulicznych. Tę drugą pasję realizuje w stowarzyszeniu „Jednorożec robi co może”.

 

Choć od urodzenia jest zdany na wózek inwalidzki i wymaga dodatkowej opieki, stara się z całych sił być niezależny. Dążenie do samodzielności Adamowi ułatwiłoby posiadanie profesjonalnego wózka inwalidzkiego. Ten posłużyłby mu na wiele kolejnych lat. Oprócz pomocy w codziennym życiu, taki wózek sprawiłby, że Adam mógłby uczestniczyć w zawodach biegowych, konkurować z innymi zawodnikami i do mety docierać jeszcze szybciej.

Koszt zakupu wózka to ponad 16 tys. zł, część środków pokryje dofinansowanie z NFZ oraz PFRON-u. Do zakupu wózka potrzeba 10 tysięcy złotych. Do chwili obecnej zebrano 4105 złotych.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments