Trwa zbiórka na rzecz pogorzelców z Grabowa

15 grudnia 2022 r. w Grabowie pod Przasnyszem wybuchł pożar. Ogień strawił budynek gospodarczy, garaże i warsztat, które służyły do produkcji rolnej. Na portalu zrzutka.pl  powstała zbiórka funduszy, która ma wesprzeć pogorzelców w odbudowie ich dobytku.

 

Przed świętami Bożego Narodzenia świat rodziny z Grabowa stanął do góry nogami. Ogień strawił zabudowania gospodarcze. Wewnątrz jednego z budynków znajdowało się bydło. Te szczęśliwie udało się uratować, ale właściciele sami ulegli poparzeniu i ponieśli ogromne straty majątkowe, wycenione na około 150 tys. złotych..

Na skutek niszczycielskiej siły żywiołu rodzina z Grabowa znalazła się w ciężkiej sytuacji materialnej.

 

 

– Spytacie czemu nie pójdzie do pracy? Odpowiem: jest po poważnym wypadku, miał połamany kręgosłup – odcinek lędźwiowy oraz szyjny, miednicę oraz nogę. Ma kilkadziesiąt śrub w ciele, ale KRUS twierdzi, że to w niczym nie przeszkadza i gospodarstwo prowadzić może, więc jest, jak jest. Moi rodzice – dwójka schorowanych emerytów 72 i 76 lat, których emerytury rolnicze starczają na leki i skromne życie bieżące, ale finansowo nie mają jak pomóc – czytamy w opisie zbiórki.

Na pomoc i rehabilitację pogorzelcom potrzeba 50 tys. złotych. Do osiągnięcia celu pozostało jeszcze ponad 40 tys. złotych. Pomóżmy rodzinie z Grabowa odbudować ich gospodarstwo.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments