Trwa zbiórka na rehabilitację 20-letniego Dawida Siekierskiego z Przasnysza

Młody mężczyzna zmaga się ze spastycznym porażeniem czterokończynowym. Jego stan zdrowia uległ zmianie na skutek zdarzenia do jakiego doszło w czerwcu ubiegłego roku w Lesznie.

 

– Dramat wydarzył się 5 czerwca 2021 r., był długi weekend — Boże Ciało, piątek i ta koszmarna sobota. Dawid tej soboty był bardzo radosny. Uśmiechnięty pochwalił się cioci, że idzie spotkać się z dziewczyną. Jednak zadzwonił kolega, że organizuje spotkanie towarzyskie z kolegami w parku w Lesznie koło Przasnysza i fajnie będzie jeżeli Dawid wpadnie do nich, chociaż na chwilę żeby się spotkać. Dawid poszedł na to spotkanie, na którym było sporo kolegów z jego szkoły podstawowej i gimnazjum – takimi słowami opisują zdarzenie rodzice Dawida.

Spotkanie towarzyskie w Lesznie zakończyło się tragicznie. Jeden z kolegów zadał Dawidowi cios w klatkę piersiową. Chłopak upadł na ziemię, zaś akcja serca zatrzymała się.  – Syn w stanie bardzo ciężkim został przekazany na OIOM. Dawid przebywał w śpiączce farmakologicznej. Doszło do niedotlenienia mózgu, czego skutkiem jest spastyczne porażenie czterokończynowe i encefalopatia niedotleniowo — niedokrwienna – dodają rodzice.

– Nasz syn to młody człowiek, ma dopiero 20 lat, przed nim całe życie. 29 stycznia 2022 r. zakończył 3 tygodniowy pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym. Niestety to za mało, by mógł odzyskać sprawność. Dlatego z całych serc prosimy o pomoc. Pomóżmy odzyskać Dawidowi to, co stracił. Pomóż odzyskać młodość, samodzielność i wiarę w piękną przyszłość – apelują.

 

 

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
przasnyszanka
przasnyszanka
8 miesięcy temu

Przystojny ,mlody człowiek a spotkała go taka tragedia wśród swoich …jak to możliwe….współczuję matce ,kiedy patrzy na syna….