Trwa zbiórka książek na charytatywny kiermasz dla Mariusza Maciaszczyka

Grupa Rekonstrukcji Historycznej 14 Pułk Strzelców Syberyjskich z Przasnysza rozpoczęła akcję zbiórki książek na kiermasz, z którego pozyskane środki zostaną przekazane na leczenie Mariusza Maciaszczyka.

 

– Lubisz pomagać i masz książki, którymi chciałbyś się podzielić? Przekaż je na kiermasz. Zebrane środki  zostaną przeznaczone  na zbiórkę dla Mariusza Maciaszczyka – informuje grupa.

Książki można dostarczyć do siedziby Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej – Przasnysz, ul. Rynek 1 (budynek muzeum) do 31 marca 2023 r.

Mariusz Maciaszczyk jako wolontariusz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przebadał i zinwentaryzował ponad 100 cmentarzy wojennych z okresu I wojny światowej na Północnym Mazowszu.

Jest autorem lub współautorem wielu artykułów i publikacji dotyczących historii regionalnej i współzałożycielem Grupy Rekonstrukcji Historycznej 14 Pułk Strzelców Syberyjskich z Przasnysza.

 

– W styczniu 2022 roku Mariusz zaraził się koronawirusem i w związku z niską saturacją, ponownie trafił do szpitala. Podczas pobytu na oddziale rehabilitacyjnym, wykryto u niego dużą, ośmiocentymetrową, przepuklinę rozworu przełykowego. Przepuklina uciska na woreczek osierdziowy serca i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Pomimo pilnego skierowania na operację przełyku, zabieg nie może się odbyć ze względu na guza, który powoduje niekontrolowane skoki ciśnienia – czytamy w opisie zbiórki.

Obecnie czeka na pobyt w szpitalu klinicznym, na oddziale endokrynologii, gdzie będzie miał usuwanego guza. Niestety, pobyty w szpitalu i choroba wykluczają pracę zarobkową, a leczenie jest bardzo drogie.

Na stronie internetowej zrzutka.pl została zorganizowana zbiórka dla Mariusza Maciaszczyka.

 

– Koszty badań są ogromne, a zwiększająca się inflacja uniemożliwia skierowanie się do specjalistów, którzy zastosowaliby odpowiednie leczenie i przywrócili naszego kolegę do pełnego zdrowia. Dlatego pomóżmy wygrać Mariuszowi największą bitwę w jego życiu – dodają organizatorzy zbiórki.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jak
jak
1 rok temu

Osoby starsze nie dadzą rady zanieść książek do Muzeum , a nie każdy posiada samochód.

Bartosz Drejerski
Bartosz Drejerski
1 rok temu
Reply to  jak

Jeżeli ktoś nie ma możliwości dostarczenia, to prosimy o kontakt na numery telefonów podane na plakacie.

jak
jak
1 rok temu

Ok , przygotuję i zadzwonię . Dziękuję bardzo.