Trwa zbiórka dla pogorzelców z Dynaka. „By mieli gdzie mieszkać”

Do pożaru drewnianego domu mieszkalnego doszło w sobotę, 15 lipca, przed południem. Ogień zabrał cały dobytek pani Iwony, która w budynku mieszkała wraz z niepełnosprawnym synem.

 

Mieszkańcy zdołali opuścić dom przez przyjazdem służb ratunkowych. Jednak uległ on całkowitemu spaleniu. Z prośbą o pomoc dla pogorzelców zwraca się sołtys wsi Dynak, pani Marzena Wilga.

„Pani Iwona Piotrowska (51 lat), mieszkanka Dynaku (mała wioska w Gminie Jednorożec, Powiat Przasnysz) wraz z niepełnosprawnym umysłowo synem (33 lata) potrzebują naszej pomocy. Rok temu zmarł mąż pani Iwony, a kilka dni temu, 15 lipca 2023 r., spłonął jej dom wraz z całym dobytkiem. Pani Iwona po śmierci męża nie uregulowała spraw spadkowych, wobec czego nie ma tytułu prawnego do nieruchomości (działki na której stał dom). Co komplikuje dodatkowo możliwość odbudowy domu” – informuje.

„Dzięki ofiarności sąsiadów i mieszkańców wsi znaleźli tymczasowy dach nad głową, jedzenie i rzeczy niezbędne do życia. Razem z ludźmi dobrej woli, dokładając własną pracę, chcemy uzbierać kwotę 50 tys. złotych na pomoc i zapewnienie dachu nad głową dla naszych pogorzelców. Uzbierana kwota posłuży rodzinie na zapewnienie potrzeb bytowych” – dodaje i apeluje:

 

Prosimy o dalsze wsparcie. Zbieramy na zakup domku holenderskiego, aby rodzina Piotrowskich miała gdzie zamieszkać!

„Bardzo proszę o Wasze zaangażowanie i wpłacanie datków na jakie nas stać. Apelujemy do organizacji pozarządowych i instytucji aby włączyły się w pomaganie! Niech ta pomoc powróci do nas ze zwielokrotnioną mocą kiedy to my będziemy potrzebowali ludzkiej ofiarności”.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments