Trwa wycinka krzewów wokół pomnika powieszonych członków ruchu oporu ZWZ-AK w Przasnyszu

Miasto Przasnysz w 2022 roku zamierza zrewitalizować teren wokół pomnika powieszonych członków ruchu oporu ZWZ-AK w związku z przypadająca na ten czas 80. rocznicą zbrodni. W piątek, 5 listopada rozpoczęło się usuwanie krzaków, które znajdują się przy miejscu pamięci.

 

Samorząd miejski poinformował, że powodów wycinki jest co najmniej kilka. Jednym z nich jest fakt, że miejsce służy niektórym mieszkańcom miasta do spożywania alkoholu i zakłócania porządku.

– Zakrzaczenia wokół pomnika sprzyjają gromadzeniu się w tym miejscu pamięci niepożądanych osób, co zakłóca spokój mieszkańców. Ponadto krzaki służą jako schronienie dla bezdomnych, plenerowa toaleta, nielegalne składowisko śmieci – wspomniał wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

 

Głównym powodem jest jednak przygotowanie terenu pod rewitalizację tego miejsca. Miasto na wycinkę otrzymało zgodę Konserwatora Zabytków z obowiązkiem dokonania nasadzeń zastępczych.

Rewitalizacja i związana z nią wycinka krzewów to także spełnienie oczekiwań mieszkańców rynku, którzy bardzo często muszą zmagać się z zakłócaniem spokoju i bałaganem w sąsiedztwie pomnika. Libacje często trwają do późnych godzin nocnych.

– Pracownik gospodarczy kilka razy w tygodniu sprząta to miejsce zarówno ze śmieci, jak i fekaliów. Miasto ustawiło także tabliczkę informacyjną, którą zdarzyło się, że wyrwano. Tak być nie powinno!  – dodał nasz rozmówca.

 

 

j.b.

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jak
Jak
25 dni temu

Nareszcie. W końcu będzie widać co to jest i czemu poświęcone. Bardzo dobry krok.

stasiek
stasiek
25 dni temu

to wy to wszystkie drzewa po wycienajcie buraki nie ludzie w durzm parkku też są usunać wszytkie drzewa jak na burmisztsza wolny plac na popisu

Ewa
Ewa
25 dni temu

„… krzaki służą jako schronienie dla bezdomnych, plenerowa toaleta..na wycinkę otrzymało zgodę Konserwatora Zabytków z obowiązkiem dokonania nasadzeń zastępczych.” Przecież jedno z drugim się kłóci

Gringo
Gringo
24 dni temu
odpowiada  Ewa

Nasadzenia zastępcze mogą zrobić w dowolnej części Przasnysza

Konowal
Konowal
24 dni temu

Pięknie, teraz toaleta będzie widoczna. Super pomysł.

Zbulwersowana
Zbulwersowana
24 dni temu

A wystarczyłoby drzewka zaopiekować i uformować jak należy i byłoby pięknie i bez większych wydatków. Ale niedbalstwo widać na każdym kroku, nie tak jak za czasów Szarmacha!!!!!