Trwa wycinka krzewów wokół pomnika powieszonych członków ruchu oporu ZWZ-AK w Przasnyszu

Miasto Przasnysz w 2022 roku zamierza zrewitalizować teren wokół pomnika powieszonych członków ruchu oporu ZWZ-AK w związku z przypadająca na ten czas 80. rocznicą zbrodni. W piątek, 5 listopada rozpoczęło się usuwanie krzaków, które znajdują się przy miejscu pamięci.

 

Samorząd miejski poinformował, że powodów wycinki jest co najmniej kilka. Jednym z nich jest fakt, że miejsce służy niektórym mieszkańcom miasta do spożywania alkoholu i zakłócania porządku.

– Zakrzaczenia wokół pomnika sprzyjają gromadzeniu się w tym miejscu pamięci niepożądanych osób, co zakłóca spokój mieszkańców. Ponadto krzaki służą jako schronienie dla bezdomnych, plenerowa toaleta, nielegalne składowisko śmieci – wspomniał wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

 

Głównym powodem jest jednak przygotowanie terenu pod rewitalizację tego miejsca. Miasto na wycinkę otrzymało zgodę Konserwatora Zabytków z obowiązkiem dokonania nasadzeń zastępczych.

Rewitalizacja i związana z nią wycinka krzewów to także spełnienie oczekiwań mieszkańców rynku, którzy bardzo często muszą zmagać się z zakłócaniem spokoju i bałaganem w sąsiedztwie pomnika. Libacje często trwają do późnych godzin nocnych.

– Pracownik gospodarczy kilka razy w tygodniu sprząta to miejsce zarówno ze śmieci, jak i fekaliów. Miasto ustawiło także tabliczkę informacyjną, którą zdarzyło się, że wyrwano. Tak być nie powinno!  – dodał nasz rozmówca.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jak
Jak
1 rok temu

Nareszcie. W końcu będzie widać co to jest i czemu poświęcone. Bardzo dobry krok.

stasiek
stasiek
1 rok temu

to wy to wszystkie drzewa po wycienajcie buraki nie ludzie w durzm parkku też są usunać wszytkie drzewa jak na burmisztsza wolny plac na popisu

Ewa
Ewa
1 rok temu

„… krzaki służą jako schronienie dla bezdomnych, plenerowa toaleta..na wycinkę otrzymało zgodę Konserwatora Zabytków z obowiązkiem dokonania nasadzeń zastępczych.” Przecież jedno z drugim się kłóci

Gringo
Gringo
1 rok temu
Reply to  Ewa

Nasadzenia zastępcze mogą zrobić w dowolnej części Przasnysza

Konowal
Konowal
1 rok temu

Pięknie, teraz toaleta będzie widoczna. Super pomysł.

Zbulwersowana
Zbulwersowana
1 rok temu

A wystarczyłoby drzewka zaopiekować i uformować jak należy i byłoby pięknie i bez większych wydatków. Ale niedbalstwo widać na każdym kroku, nie tak jak za czasów Szarmacha!!!!!