Trwa szkolenie zintegrowane mazowieckich terytorialsów

W tym tygodniu żołnierze z Ciechanowa, Zegrza oraz Komorowa rozpoczęli szkolenie zintegrowane, organizowane w każdym roku szkolenia żołnierzy WOT. Żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej szkolić się będą zarówno w swoich rejonach odpowiedzialności jak i na obiektach wojskowych. Zakończenie szkolenia planowane jest na dzień obchodów Święta Wojsk Obrony Terytorialnej.

 

Żołnierze kompanii saperów oraz 52 i 54 batalionu lekkiej piechoty wchodzących w skład 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozpoczęli poligonowe szkolenie zintegrowane. Podczas dwóch tygodni szkolenia instruktorzy podsumują zdobytą dotychczas przez żołnierzy wiedzę oraz wyrównają poziom wyszkolenia żołnierzy, którzy byli zaangażowani w działania przeciwkryzysowe w czasie trwania pandemii COVID-19. 170 ochotników będzie szkolić się w swoich rejonach odpowiedzialności, m.in. w powiecie pułtuskim, wołomińskim oraz na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka. Szkolenia strzeleckie odbywać się będą na obiektach wojskowych w Bemowie Piskim, Kątach Węgierskich i Rembertowie, natomiast szkolenie saperskie na Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Orzyszu. Dla żołnierzy z 52 batalionu szkolenie zintegrowane rozpoczęło się pierwszym strzelaniem z moździerza, które odbyli na Wzgórzach Szwejkowskich.

 

Szkolenie zintegrowane jest jedną z form szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Terytorialsi realizują je w ramach szkolenia poligonowego, poprzez które w formie praktycznej doskonalą swoje umiejętności indywidualne, specjalistyczne oraz zespołowe. Każdy żołnierz WOT raz w roku jest zobowiązany odbyć 14-dniowe szkolenie zintegrowane. Ma ono na celu podsumowanie i uporządkowanie nabytej wiedzy, którą żołnierze pozyskali w toku szkolenia na danym etapie. Dodatkowo szkolenie zintegrowane daje możliwości przeprowadzenia strzelania o zróżnicowanym stopniu złożoności. Ponadto zastosowana po raz pierwszy forma szkolenia pododdziałów w stałych rejonach odpowiedzialności w istotny sposób je urealnia i bardzo pozytywnie wpływa na zgranie żołnierzy i podwyższanie zdolności wsparcia lokalnej społeczności.

 

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Caplik
Caplik
1 rok temu

Ćwiczyć jak najwięcej, nigdy nie wiadomo co strzeli do łba terrorystom że wschodu

kolo
kolo
1 rok temu

Śmieszne wojsko, że młodzi ludzie dają się rolować za parę groszy to upadek moralności w 100%. Komuś zależy aby przygotować naród na wojenkę, ot i cała prawda.

Caplik
Caplik
1 rok temu
Reply to  kolo

Uprzedniej władzy nie zależało na silnej armii na jej rozbudowie .oni zwijali wojsko na całej wschodniej ścianie.