Trwa strajk generalny rolników. W Warszawie nie zabrakło mieszkańców naszego powiatu [VIDEO]

Dziś rolnicy z całej Polski zgromadzili się w Warszawie, by przed południem rozpocząć protest. Domagają się ograniczenia importu towarów rolnych z Ukrainy i wycofania się polskiego rządu z unijnego Zielonego Ładu. Wśród protestujących jest również grupa z powiatu przasnyskiego.

 

Uczestnicy protestu od rana zbierali się na placu Defilad przed Pałacem Kultury i Nauki. Stamtąd wyruszyli ulicami: Emilii Plater, Alejami Jerozolimskimi przez rondo de Gaulle’a, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży i na Wiejską przed gmach Sejmu RP. Następnie ulicami Piękną i Alejami Ujazdowskimi przemaszerują przed siedzibę Prezesa Rady Ministrów.

W związku ze strajkiem generalnym, zarówno w stolicy jak i w całym województwie mazowieckim jest wiele utrudnień na drogach. Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” jednogłośnie podjęło decyzję , że warunkiem odstąpienia od protestów i podjęciem rozmów na inne bardzo ważne tematy jest:

– wstrzymanie realizacji Europejskiego Zielonego Ładu, którego celem jest między innymi likwidacja rodzinnych gospodarstw rolnych, stanowiących dotychczas podstawę Wspólnej Polityki Rolnej – w handlu z Ukrainą powrót do stanu z 2021 r. i sfinansowanie (np.: z przyznanych już 50 mld Euro) eksportu produktów rolnych przez Europę poza granice Unii Europejskiej na tradycyjne rynki eksportowe Ukrainy.

„Prezydium Rady Krajowej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność” stoi na stanowisku, że doraźna pomoc państwa mająca na celu podtrzymanie żywotności ekonomicznej gospodarstw jest niezbędna, nie może jednak stanowić podstawy o zakończeniu akcji protestacyjnej” – czytamy.

„Prezydium negatywnie ocenia dotychczasową  postawę rządu wobec rolniczych protestów. Ciągłe rozmowy o postulatach w oczekiwaniu na wiosenne prace polowe, które zmuszą rolników do opuszczenia blokad, świadczy o braku dobrej woli rządzących. Ocenę tę pogłębia decyzja dotycząca uznania przejść granicznych z Ukrainą za infrastrukturę krytyczną” – przekazuje NSZZ RI Solidarność.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
22 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zocha
Zocha
1 miesiąc temu

Brawo rolnicy ,rząd was zawiódł ,a tak dużo obiecywał przed wyborami,a wy we wszystko uwierzyliście i za nimi większość była

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Zocha

Większość wsi głosowała na PiS. Nie wiem po co siejesz propagandę. Poza tym posprzątanie bajzlu po 8 latach waszych rządów zajmie więcej niż 2 miesiące.

Edzio
Edzio
1 miesiąc temu

Bajzel powstaje przez nieudolnych paprakow w brukseli ! Od propagandy na tym forum to jesteś ty !

Bolo
Bolo
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

👏👏👏👏👏👏

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

Z tego co kojarzę to Komisarzem ds. Rolnictwa jest niejaki Wojciechowski. Od paru dobrych lat członek PiSu. Wcześniej PSL, ale zwiał jak zwęszył okazję przyklejenia się do prawych i sprawiedliwych.
Pamiętam doskonale, jak zachwalał od zielony ład. Więc o co Ci chodzi?

Edzio
Edzio
1 miesiąc temu

No i widzisz , ty nawet nie wiesz kto decyduje o tym , co się dzieje w unii europejskiej ! Zadam Ci jedno pytanie , bo lubię wędkować i nie chcę płacić kar za niewymiarowe ryby. Do jakiego gatunku mam zaliczyć ślimaka ? Okres ochronny w jakim terminie ?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

Czyli komisarz rolnictwa nie ma z rolnictwem nic wspólnego i bierze ciężką kasę za nicnierobienie?

Edzio
Edzio
1 miesiąc temu

Ilu polityków pis głosowało za zielonym ładem ?! Konkretnie ! 23 było z obecnej koalicji rządzącej ! A z pis ? Czy Ursula von der Layen jest z ugrupowania do którego należy pis ? Przez kogo został zaproponowany zielony ład ?

jaj
jaj
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

Może nie zaproponowany ,ale popierany przez waszego rudego Wojciechowskiego to on jest Komisarzem od rolnictwa i bierze euro nic nie robiąc.PiS go skierował.

jaj
jaj
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

Afera wizowa , Willa+, Ziobro nieudacznik i jego reforma sądownictwa , przekręty z Funduszu Sprawiedliwość i wiele innych to twoim zdaniem wina Brukseli ?Edzio ale mózg masz zlasowany .

Bogdan
Bogdan
1 miesiąc temu
Reply to  jaj

Jeżeli jesteś zaszokowany,zdziwiony informacją, że Ministerstwo od Publicznej Kasy przyznało sobie nagrody w wysokości 3,9 miliona złotych w pierwszych, powtarzam, w PIERWSZYCH DNIACH urzędowania, to już tłumaczę: Uwalili laptopy dla polskich dzieci Uwalili Program Inwestycji Strategicznych Uwalają CPK Uwalili akademik za 1 zł i stypendia dla studentów Itd. a to znacznie większa oszczędność dla budżetu rządu yebaćpisów, niż jakieś marne 3,9 miliona rozdanych SWOIM. Ale to pewnie zasłużone premie dla tych, którzy dobiegli do koryta pierwsi.🏆🏅 To ma być przykład motywacyjny przed wyborami, że jest się o co bić. W samorządzie łatwiej się wypłaca, a jak zlikwidują CBA do dopiero… Czytaj więcej »

jaj
jaj
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

Ale ty prosty , myślisz ,że wszystkie afery w Polsce za rządów poprzedników ,o których codziennie słyszymy to wina Brukseli?

Edzio
Edzio
1 miesiąc temu
Reply to  jaj

Markowi zadawalem niejednokrotnie 2 pytania , na ktore nie potrafi odpowiedzieć ! Może Ty jako nie prosty człowiek podołasz zadaniu ! Kto napisał ustawę wiatrakową ? Gdzie są pieniądze z pseudo prywatyzacji blisko tysiąca spółek skarbu państwa ? Tobie dodam jeszcze parę ! Ile tych sprzedanych wiz było ? 600k 250 k czy 602 ? Gdzie są te masowe groby uchodzców ? Kiedy grodzki zrzeknie się imunitetu ? Gdzie i kiedy mężczyzna urodził dziecko ? Czy pięniądze z ofe są polaków czy też może plemienia suahili ? Może na jedno choć odpowiesz , co jest ważniejsze , ustawa czy uchwała… Czytaj więcej »

Henryk
Henryk
1 miesiąc temu
Reply to  Edzio

nie oczekuj odpowiedzi od osób, które robią jedynie dym na forum. a szczególnie zadając proste pytania bo na takie 'politykierzy’ nigdy nie odpowiedzą.

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Proponuję z tym Panem nie dyskutować, jest od jątrzenia….

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu
Reply to  Zocha

jakie brawo, ja i inni zwykli ludzie mamy obrywać bo nie idzie dotrzeć do pracy na czas ? Niech strajkują pod sejmem a nie utrudniać życie innym mieszkańcom

Jan
Jan
1 miesiąc temu
Reply to  Mieszkaniec

Tobie też będzie gorzej jak my przegramy, pomyśl o tym.

Iza
Iza
1 miesiąc temu

Zielony ład = mirabelki i szczaw.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 miesiąc temu
Reply to  Iza

Szczawiowa jest spoko. A mirabelki też się zbierało za małolata 😅

Leks lutor
Leks lutor
1 miesiąc temu

Tu nie ma sie co licytować kto co podpisał.prawda jest taka że obecny rząd podpisze wszystko co wymyśli Ursula i jej klakierzy. Przeciez Tusk 13. 12. pojechał do Brukseli przyklepać uchodzców a nie musiał. Nie pytam się czy obecna władza chce zielonego nieładu bo to oczywiste ze tak.

Henryk
Henryk
1 miesiąc temu
Reply to  Leks lutor

tak, bo zarówno PiS jak i PO, KOD, trzecie drogi łacznie z psl i lewica to są przecież dania z Magdalenki. to jest układ – teraz MY, potem WY i NIKT nikomu krzywdy nie zrobi (gdzie rozliczenia władzy poprzedniej, i poprzednio poprzedniej?). jeden Uklad zawarty w 1989 przez 'patronów’ Jaruzela i Kiszczaka ze swoimi agentami usłużnymi Bolęsławem, Michnikiem Kuroniem, biskupami ukrycie gej..wskimi z bogatymi teczkami SB

Kinga
Kinga
1 miesiąc temu

Jak już byli w Warszawie to należało zalać gnojówką ten 'przyjazny’ ludziom knesejm Hołowni. może by pacynki w garniturach zobaczyły ze 'zielony’ ład śmierdzi?