Trwa remont Miejskiego Domu Kultury. Wiemy jak będzie wyglądał po przebudowie

Na ogrodzeniu przasnyskiego MDK-u, które zostało rozstawione w związku z trwającym remontem, wkrótce pojawi się wizualizacja prezentująca zdjęcia budynku po przebudowie.

 

Remont Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu trwa od marca. Wkrótce przechodnie zobaczą jak będzie wyglądał budynek po remoncie i przebudowie. Wykonawca otrzymał od placówki zdjęcia wizualizacji budynku i przygotowuje banery, które zawisną na ogrodzeniu.

Zapytaliśmy dyrektor Miejskiego Domu Kultury, Magdalenę Król-Piórkowską o to, jak będzie wyglądał budynek po przebudowie.

– W nowo projektowanym budynku MDK znajdować się będzie nowoczesna sala kinowo – teatralna na ok. 232 osób z zapleczem scenicznym. Posadzka sali zostanie podniesiona i wykonana zostanie pochylnia poprawiająca widoczność. Sala będzie wielofunkcyjna, odbywać się będą w niej zarówno koncerty i spektakle, nie zabraknie też  nowoczesnego kina – mówi nasza rozmówczyni.

 

Na tym samym piętrze znajdziemy też reprezentacyjny hol i miejsce na minibar, małą gastronomię czy kawiarenkę. Na pierwszym piętrze pojawi się foyer na cele wystawiennicze.

– Nie zabraknie  pomieszczenia prób instrumentalnych, wygłuszonej akustycznie sali, która znajdować się będzie pod pochylnią sali widowiskowej – dodaje Magdalena Król-Piórkowska.

W poziomie parteru zaprojektowano reprezentacyjną salę kolumnową z przeszkleniami, która posłuży organizacji spotkań i konferencji.

– Ponadto na parterze znajdować się będą sale zainteresowań: sale zajęć, ognisko muzyczne, pracownia plastyczna Batiku Mamut i szatnia. W zachodniej części budynku MDK zaprojektowane są pomieszczenia administracji. Z poziomu parteru będzie można dostać się do wszystkich pomieszczeń w budynku. Pomieszczenia piwnic służyć będą wyłącznie jako pomieszczenia techniczne: węzeł c.o., pomieszczenia wodomierzy, rozdzielni elektrycznej, serwera oraz pomieszczenia magazynowe – usłyszeliśmy.

Jak zapewnia dyrektor, budynek MDK zaprojektowano zgodnie z przepisami oraz odpowiednio dla ilości przebywających osób. Instytucja kultury zostanie dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych przez wykonanie pochylni w strefie wejściowej oraz wykonanie przelotowego dźwigu windowego obsługującego wszystkie poziomy budynku.

Projektowane jest dostosowanie istniejącego budynku do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych poprzez budowę klatki schodowej we wschodniej jego części. Zamierzeniem jest zachowanie i podkreślenie zabytkowych walorów budynków, przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnych i estetycznych materiałów.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

To że powstało ogrodzenie nie oznacza że rozpocznie się remont. Myślę że to jest taki ruch dla zmylenia wszystkich, że niby coś robią bo jest ogrodzenie. Ale kto myśli ten wie że miasto nie ma na ta inwestycje pieniędzy. Znając politykę bedzie nawijanie makaronu na uszy przez burmistrza do wyborów, ekipa remontowa popracuje przed wyborami, ludzie powiedzą o fajnie coś się w końcu dzieje, dobry ten burmistrz. Zagłosują, a po wyborach pracę wstrzymane bo nie ma kasy. I tak ten MDK będą remontować z 10 lat. Zobaczycie

Wojtas
Wojtas
1 miesiąc temu
Reply to  Piotr

Na ogrodzeniu pojawi się wizualizacja, no i to by było na tyle z tego remontu. Sprytnie.

Michal
Michal
1 miesiąc temu

Na zewnątrz to wyglada elegancko.