Trwa remont Miejskiego Domu Kultury w Przasnyszu. Zajrzyjcie do środka [FOTO]

Od kwietnia trwają prace remontowe w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu. Te, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinny zakończyć się przed końcem 2023 roku. My tymczasem dzięki pozyskanym od MDK zdjęciom, możemy zobaczyć jak na obecnym etapie wygląda remont budynku.

 

Remont Miejskiego Domu Kultury trwa od kwietnia. Budynek z zewnątrz został już pozbawiony starego tynku. Prace remontowe odbywają się również w środku.

– Polegają one przede wszystkim na usuwaniu starych podłóg, tynków, małych wyburzeniach ścian działowych, ogólnie mówiąc na pracach rozbiórkowych i przygotowawczych. Obecnie jesteśmy na etapie robienia wykopów i osuszaniu terenu pod windę, trwają prace związane z wykonaniem izolacji ścian fundamentowych – iniekcji i skuwane są tynki na zewnątrz budynku – mówi nam Tomasz Szymborski zastępca dyrektora MDK.

 

– Przygotowywana jest sala widowiskowa pod kaskadowe ułożenie foteli. Rozpoczynamy również prace związane ze zmianą pokrycia dachowego. Na tym etapie, z racji długiego oczekiwania, realizowane są już zamówienia stolarki okiennej i drzwiowej oraz pokrycia dachowego. Prace cały czas są nadzorowane przez Konserwatora Zabytków oraz Nadzór Inwestorki. Przed nami, jak widać, jeszcze dużo pracy ale efekt, mam nadzieję, zaskoczy wszystkich – dodaje nasz rozmówca.

Przypomnijmy, że w wyremontowanym budynku MDK znajdować się będzie nowoczesna sala kinowo – teatralna na ok. 230 osób z zapleczem scenicznym. Posadzka sali zostanie podniesiona i wykonana zostanie pochylnia poprawiająca widoczność. Na tym samym piętrze znajdziemy też reprezentacyjny hol i miejsce na minibar, małą gastronomię czy kawiarenkę.

Na pierwszym piętrze pojawi się foyer na cele wystawiennicze. Nie zabraknie  pomieszczenia do prób instrumentalnych, wygłuszonej akustycznie sali, która znajdować się będzie pod pochylnią sali widowiskowej.

W poziomie parteru zaprojektowano reprezentacyjną salę kolumnową z przeszkleniami, która posłuży organizacji spotkań i konferencji. Ponadto na parterze znajdować się będą sale zainteresowań: sale zajęć, ognisko muzyczne, pracownia plastyczna Batiku Mamut i szatnia. W zachodniej części MDK zaprojektowane są pomieszczenia administracji.

Remont budynku potrwa do końca 2023 roku.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Ten nadzór inwestorski to tak na serio, czy będzie powtórka z hali przy LO, gdzie dwudziestoletni budynek jest praktycznie ruiną?

Mdk
Mdk
1 rok temu

Na serio

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Mdk

No to fajnie.

Pan Stanisław
Pan Stanisław
1 rok temu

Czy nie pięknie by wyglądał ten budynek odnowiony na styl loftowy? Przepiękna goła cegła. Ludzie kupują za duże pieniądze starą cegłę do takich aranżacji a tu taki niewykorzystany potencjał. Pójdą na to „nowoczesne” tynki. A taki mógłby być klimatyczny budynek. Ale będzie Belweder.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Pan Stanisław

Jeszcze to trzeba jakoś później ogrzać…

QWERTY
QWERTY
1 rok temu
Reply to  Pan Stanisław

Bardzo mi się podoba taki wygląd loftowy, a co do ocieplenia to można przecież od wewnątrz ocieplić 😉

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  QWERTY

A jak widzisz kwestię mostków termicznych na łączeniu stropów i ścian? Przecież przy dużym mrozie to będzie mega pizgawka.