Trwa remont miejskiego budynku przy ulicy Św. Stanisława Kostki. Czy samorząd ma plan na wykorzystanie nieruchomości?

W ostatnich dnia na dachu, należącego do Miasta Przasnysz budynku położonego przy ul. Św. Stanisława Kostki, trwały prace związane z wymianą pokrycia. – Roboty są konieczne ze względu na ocenę techniczną budynku – mówi nam wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

 

Budynek przy ul. Św. Stanisława Kostki stanowi własność Miasta. W ostatnim czasie można było zauważyć, że remontowany jest jego dach. Zapytaliśmy władze miasta czy w planach jest wykorzystanie tego miejsca na konkretną działalność.

– Po przeprowadzeniu kwerendy technicznej budynku wyniknęła konieczność wymiany zniszczonych elementów konstrukcyjnych (krokwie, murłaty), a także niezbędna była wymiana pokrycia dachu. Roboty te były konieczne i jako takie też stanowią nakłady Miasta, a wynikały z ocen technicznych budynku – mówi nam wiceburmistrz Łukasz Machałowski.

 

Koszt robót to 49 tys. 600 zł.

– Budynek jest w ogólnym dobrym stanie. Miasto jakiś czas temu podjęło rozmowy ze współwłaścicielami nieruchomości sąsiedniej (niegdyś znajdowała się tam siedziba lokalnego koła PZW) o nabycie tej działki, jednakże nie spotkało się to z zainteresowaniem większości. Powiększenie nieruchomości o tę działkę byłoby atrakcyjnym rozwiązaniem dla funkcji budynku. Oczywiście nasz samorząd ma plany co do tego budynku, jednakże aktualnie priorytetem jest realizowany remont – dodaje nasz rozmówca.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
amator
amator
15 dni temu

Wszystko fajnie tylko szkoda tego sklepu, który był instytucją. Ludzie przychodzili pogadać, ceny i asortyment był super. Wiem, że sklep jest w innym miejscu ale niezbyt dogodnym i ciasnym. Zapewne pozostawienie budynku bez ogrzewania i utrata kilkudziesięciu tysięcy za wynajem jest przykładem dobrego zarządzania mieniem.

Wtyle
Wtyle
15 dni temu
Reply to  amator

Wyremontuje się i sprzeda za grosze.