Trwa remont drogi na odcinku trasy Przasnysz – Baranowo

Na trasie Przasnysz (ul. Baranowska) – Dębiny (do granicy powiatu) trwają zaawansowane prace związane z realizacją inwestycji drogowej na odcinku DP 3227 W Przasnysz – Baranowo o długości ponad 9 km.

 

Na ten cel samorząd Powiat Przasnyskiego pozyskał fundusze z programu Polski Ład. Koszt zadania wynosi 23 286 615,20 zł.

– Inwestycja obejmuje m.in. budowę ścieżki pieszo – rowerowej (około 370 m 2) w m. Przasnysz, przebudowę istniejącego chodnika po stronie prawej w m. Bartniki, w m. Krępa Stara i budowę chodnika w m. Cegielnia (około 2 720 m 2), wykonanie pobocza utwardzonego po stronie prawej i lewej na długości odcinka z wyłączeniem odcinków terenu zabudowanego, wykonanie pobocza z kruszywa łamanego, wykonanie robót ziemnych, wykonanie i uzupełnienie oznakowania poziomego i pionowego, wycinkę drzew, frezowanie istniejącej nawierzchni, wykonanie warstw bitumicznych nawierzchni i utwardzonych poboczy, przebudowę zjazdów, oczyszczenie rowów – informuje Powiat Przasnyski.

 

Obecnie udało się już wybudować ciągi rowerowo – piesze od strony Przasnysza, w Bartnikach oraz w Świętym Miejscu, a na odcinku do Dębin pojawił się nowy asfalt.

– Przebudowywany odcinek zamknie przebudowę drogi powiatowej 3227 W z chodnikami, ścieżkami pieszo – rowerowymi, bądź utwardzonymi poboczami – wyjaśnia samorząd.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments