Trwa ogólnopolski konkurs „Policjant, który mi pomógł”. Można zgłaszać kandydatów

Do 31 maja można zgłaszać kandydatury policjantów do konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Organizatorzy chcą wyróżnić funkcjonariuszy najbardziej zaangażowanych w swoja pracę.

 

Trwa ogólnopolski konkurs pod nazwą „Policjant, który mi pomógł” organizowany przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji.

– Głównym celem konkursu jest w szczególności promocja postaw i umiejętności policjantów osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym – informuje mł. asp. Ilona Cichocka, rzecznik prasowy przasnyskiej policji.

Konkurs ma na celu wyróżnienie tych funkcjonariuszy, którzy w swojej pracy wyróżniają się nie tylko profesjonalizmem, ale także empatyczna podstawą wobec osób poszkodowanych i pokrzywdzonych, w tym dotkniętym przemocą w rodzinie.

 

– Zaangażowanie w powyższym zakresie niewątpliwie wpływa na kształtowanie pozytywnego wizerunku Policji wśród społeczeństwa, a funkcjonariusze Policji, którzy w ocenie społecznej przyczynili się do budowania lokalnego systemu pomocowego w tym obszarze zasługują na wyróżnienie. Obecność wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu to wyróżnienie, wyjątkowy dowód uznania społeczności lokalnej dla profesjonalizmu i determinacji policjantów w działaniach podejmowanych na rzecz pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem lub poszkodowanym w wyniku nieszczęśliwych wypadków – informuje Biuro Prewencji KGP.

Zgłoszenia policjanta do konkursu może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub też organizacja. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 maja 2023 r.

– Podczas wyłaniania laureatów w szczególności brane będzie pod uwagę ich zaangażowanie w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa obywateli, jak również doświadczenie i zaangażowanie w pomoc osobom, wobec których istnieje podejrzenie, że są krzywdzone – dodają organizatorzy konkursu.

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rena
Rena
2 miesięcy temu

A to są tacy

Arkadiusz
Arkadiusz
2 miesięcy temu

Dobrze że ktoś zauważa trud policji jaki wkładają w bezpieczeństwo mieszkańców. Dziękuję że jesteście, dzięki Wam jest bezpieczniej, często informuję o niebezpieczeństwach

Ela
Ela
2 miesięcy temu

Dobrze policjanci i speawiedliwi sa juz na emeryturze .Ktorzy traktowali swoja prace z powolaniem Dla mnie to byl Sebastian Wojciechowski.