Trwa montaż oświetlenia LED na przejściach dla pieszych przy “małym rondzie” w Przasnyszu

Miasto Przasnysz rozpoczęło montaż oświetlenia przejść dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Ostrołęckiej, Świerczewo, Mostowej i Makowskiej w Przasnyszu. Doświetlone zostanie również “małe rondo”.

 

Problem z oświetleniem przejść dla pieszych u zbiegu ulic Ostrołęckiej, Świerczewo, Mostowej i Makowskiej w Przasnyszu istniał od lat. Szczególnie nasilał się on w okresie jesienno – zimowym, gdy wiekowe już lampy sodowe, po prostu nie dawały rady. Teraz ma się to zmienić za sprawą, o wiele wydajniejszego i oszczędniejszego, oświetlenia ledowego.

 

Wokół ronda zamontowano już 10 lamp. Wkrótce dołączą do nich kamery monitoringu miejskiego.

– To kolejna inwestycja, która ma na celu poprawić bezpieczeństwo naszych mieszkańców. Na tzw. ”małym rondzie” niezbędne było doświetlenie przejść dla pieszych, ponieważ po zmroku piesi zgłaszali nam uwagi dotyczące ich widoczności na przejściu. Miasto wybuduje cztery dodatkowe lampy LED, a wkrótce założy tam monitoring. Wcześniej postawiliśmy także zakaz zatrzymywania się dla aut, aby udrożnić ruch – powiedział naszemu serwisowi burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Świadek prawdy
Świadek prawdy
13 dni temu

Na Makowskiej od Cechu do Orlenu kiedy będą Ledy??

Gość
Gość
12 dni temu

Co z tego że są doświetlenia przejść jak oświetlenie załącza się za późno .Na ul Orlika jest zmrok i dopiero się załącza,a jeśli jest pochmurno i deszczowo to jest ciemnica.Przynajmniej 20 min powinny się wcześniej załączać!!!

Ola
Ola
12 dni temu

A gdzie Czaplicki?

Świadek prawdy
Świadek prawdy
12 dni temu
odpowiada  Ola

Włosy rozczesuje

Marcin
Marcin
12 dni temu

A może by tak na tym rondzie postawić jakąś figurę związaną z Przasnyszem? betonowy herb Przasnysza czy też Przaśnika – statuetkę młynarza? tak jak to wygląda na rondzie w Jednorożcu?

maxx
maxx
12 dni temu
odpowiada  Marcin

Żeby raz na tydzień trzeba było wymieniać? Dzięki takiej konstrukcji ronda pojazdy w trybie alarmowym, mogą przejechać prosto i uszanujmy to. A rozpraszaczy wzroku jak widać na zdjęciach jest tam wystarczająco.

Świadek prawdy
Świadek prawdy
12 dni temu
odpowiada  Gość

No własnie milion jest na zmiane oświetlenia a znajac życie wymienia parę opraw i koniec