Trwa modernizacja świetlic w Karwaczu i Wielodrożu.

Od kilku tygodni trwają kolejne prace inwestycyjne w gminie Przasnysz. Dokładnie 26 sierpnia przekazano wykonawcom budynki świetlic w Karwaczu i Wielodrożu w celu zrealizowania prac budowlanych w ramach operacji pn. „Przebudowa budynków świetlic wraz z zagospodarowaniem terenu w ramach odnowy wsi Karwacz i odnowy wsi Wielodróż”.

W ramach operacji przebudowane zostaną dwa budynki świetlic – w Karwaczu i Wielodrożu – wraz z zagospodarowaniem terenu. Zakres prac w powyższych budynkach obejmie wykonanie m. in.:

 1. zagospodarowania terenu (utwardzenie terenu kostką brukową, budowa podjazdu dla niepełnosprawnych wraz ze schodami wejściowymi, montaż elementów małej architektury, zieleń),
 2. ocieplenia budynków (ścian zewnętrznych, podłóg, stropu),
 3. wymiany stolarki okiennej i drzwiowej,
 4. wymiany pokrycia dachowego wraz z systemem odwodnienia,
 5. podłóg z płytek gres i terakoty,
 6. prac tynkarskich i malowania,
 7. instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz z montażem armatury w sanitariatach,
 8. kotłowni gazowej wraz z instalacją centralnego ogrzewania,
 9. wymiany instalacji elektrycznej wraz z osprzętem,
 10. instalacji fotowoltaicznej do produkcji energii elektrycznej,
 11.  wyposażenie obiektów.

Operacja mająca na celu rozwój funkcji kulturalnych w dwóch miejscowościach wiejskich: Karwacz i Wielodróż przez przebudowę budynków świetlic wraz z zagospodarowaniem terenu współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, operacja typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Koszt operacji wynosi: 1 865 230,00 zł.

Dotacja UE wynosi: 1 000 000,00 zł.

Projekt zrealizowany zostanie w dwóch etapach, zakończenie prac i udostępnienie mieszkańcom obiektów planowane jest w grudniu 2020 roku.

Po zakończeniu realizacji operacji utworzone zostaną dwa miejsca pracy oraz prowadzone będą w świetlicach zajęcia kulturalno-edukacyjne dla dzieci, młodzieży, dorosłych.

Źródło UG Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments