Trwa modernizacja przez starostwo i PZD drogi powiatowej Skierkowizna – Jednorożec.

Trwają roboty drogowe Starostwa i PZD m.in. na gminie Jednorożec. Modernizowany jest odcinek prowadzący do stolicy gminy Jednorożec od trasy różowych słupów na wysokości m. Skierkowizna. Kolejne są w przygotowaniu. Radni powiatowi z gminy Jednorożec Marek Walędziak i Dariusz Wilga doglądają remontów dróg powiatowych na swoim terenie,  o które zabiegali wraz ze starostą i zarządem powiatu.

Starostwo i PZD modernizują drogi

Inwestycje drogowe starostwa i PZD na terenie całego powiatu trwają. Jedne odcinki dróg powiatowych są robione, kolejne przygotowywane do przekazania wykonawcy.

Kolejne drogi będą robione

Po remoncie  ponad 10,5 km odcinka drogi powiatowej Jednorożec – Lipa, która zyskała nową, szerszą nawierzchnię że ścieżką rowerową, w gminie Jednorożec w ramach obecnego przetargu starostwo i PZD zmodernizuje ponadto drogi: Parciaki – Olszewka-Małowidz, Budziska – Budy Prywatne (do drogi Przasnysz – Baranowo), Parciaki – Dynak do granicy powiatu.

Radni doglądają

– To bardzo potrzebne inwestycje dla mieszkańców Gminy Jednorożec, ale też pozostałych użytkowników tej trasy. Droga była już dość zniszczona i wraz z panem starostą, zarządem powiatu oraz dyrekcją PZD – udało się pozyskać pieniądze, dzięki którym remontujemy cały ten ciąg drogowy – mówią radni powiatowi Marek Walędziak  i Dariusz Wilga, którzy na bieżąco doglądają na swojej gminie  robót na drogach powiatowych,  będąc w stałym kontakcie z wykonawcą oraz mieszkańcami.

Wielkie drogowe remonty powiatu

Cała ofensywa drogowa powiatu obejmuje ponad 200 km dróg we wszystkich miastach i gminach. Powstają nowe mosty, a prawie 40 odcinków drogowych w ok. 80 miastach, miejscowościach i wsiach zyska nową nawierzchnię. Część z dróg zostanie przebudowana, niektóre przejdą kompleksowy remont, inne zaś zostaną wykonane od nowa. Starostwo i PZD pozyskało na inwestycje drogowe na ten rok ponad 50 mln zł.

Sławomir Czaplicki
Zastępca Dyrektora

Wydziału Rozwoju Gospodarczego,
Rynku Pracy, Promocji,
Rolnictwa i Ochrony Środowiska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments