Trwa metamorfoza szkoły w Ulatowie-Adamach.

Z trzech placówek edukacyjnych funkcjonujących na terenie gminy Krzynowłoga Mała najmniej estetycznie wyglądała  szkoła w Ulatowie-Adamach. Na ten stan rzeczy składało się kilka przyczyn: gorsza sytuacja finansowa gminy w poprzedniej kadencji, konieczność spłaty sporego zadłużenia czy obowiązek przeprowadzenia reformy edukacyjnej w gminie. Nie bez znaczenia była duża kubatura samej szkoły, w której niegdyś uczyło się więcej dzieci, niż jest to obecnie.

Ale jeszcze w 2017 roku wójt Jerzy Humięcki obiecał zmienić ten stan rzeczy. W drugiej połowie 2018 roku udało się wreszcie odmienić wygląd zewnętrzny szkoły. Starą, zaniedbaną elewację przykryło funkcjonalne ocieplenie, a także warstwa kleju uszczelniającego. Pozwoliło to na zmniejszenie kosztów ogrzewania dużego budynku szkoły i odświeżenie jej wizerunku.

W planach jest jeszcze pomalowanie ścian elewacyjnych szkoły lub nałożenie struktury. Poszukiwane są na ten cel środki zewnętrzne, co pozwoliłoby zaoszczędzić własne pieniądze. Jeśli jednak okaże się, że obecnie nie ma możliwości dofinansowania podobnych działań z zewnątrz, gmina dokończy remont elewacji z zaoszczędzonych finansów własnych.

Jednak to nie koniec dobrych wiadomości dla tej szkoły. W pierwszych miesiącach 2019 roku doprowadzono do remontu sali gimnastycznej, a także kolejnej sali lekcyjnej. Co istotne, wszystkie prace remontowe przeprowadzono z wykorzystaniem własnej siły roboczej. Nie trzeba zatem było zatrudniać zewnętrznej firmy budowlanej, co mogłoby podrożyć koszty działania.

W ten sposób placówka w Ulatowie-Adamach zyskała wygląd godny szkoły i społeczności lokalnej, która z tej szkoły się wywodzi.

Źródło UG Krzynowłoga Mała
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments