Trwa gruntowny remont internatu Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach

Samorząd powiatu przasnyskiego przeprowadza gruntowny remont pomieszczeń internatu Zespołu Szkół Powiatowych w Chorzelach.

 

– Remont zdecydowanie poprawi komfort pobytu mieszkańcom internatu poprzez odświeżenie pokoi, a także kapitalny remont łazienek. Jest to kolejna inwestycja powiatowa, która wychodzi naprzeciw potrzebom młodego pokolenia – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Budynek internatu zostanie też dostosowany do aktualnych potrzeb uczniów, obecnie bowiem ci mieszkają w pokojach nawet 8-10 osobowych (dawniej ściany pokojów w internacie zostały wyburzone na potrzeby utworzenia tymczasowego przedszkola miejskiego). Teraz ściany zostaną na nowo postawione, dzięki czemu uczniowie będą mogli mieszkać w bardziej komfortowych warunkach.

 

– Podziękowania kierujemy do dyrektor ZSP Anny Kostrzewy oraz kierownik internatu Ewy Nowotczyńskiej za determinację w skutecznym doprowadzeniu do rozpoczęcia prac remontowych – czytamy na stornie powiatu przasnyskiego.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu

Super, zawsze jako mieszkaniec i radny cieszę się, gdy coś nowego powstaje lub jest remontowane, jednak prawda z internatem w Chorzelach jest trochę inna niż przedstawiają to władze powiatu. Pod koniec kadencji poprzednich władz samorządowych na czele z panem starostą Szczepankowskim w budżecie powiatu na remont internatu zostało zabezpieczone prawie 700 tys. złotych i wykonany został kompleksowy projekt remontu, m.in wykonanie pokoi z łazienkami , znacznie wykraczający poza standardy obecne. Po wyborach nowym władzom pozostało rozpisać przetarg i wziąć się do roboty, a co zrobiono?. Stracono 2 lata, a czas pandemii, gdy uczniów w budynku nie było można było mając… Czytaj więcej »

ANDRZEJ
ANDRZEJ
2 lat temu
Reply to  Krzysztof

Zastanawia mnie czy nie można było zrobić tego remontu w okresie wakacji. Z internatu uczniowie korzystają (zazwyczaj ) w okresie nauki szkolnej i wtedy powinni mieć gotowe wyremontowane pokoje .Jeśli jednak remont w tym czasie (okres nauki szkolnej ) miał za zadanie nauczyć młodzież kiedy nie należy takich remontów wykonywać -to chylę czoła . Młodzież tą naukę zapamięta do końca swoich dni.

Krzysztof
Krzysztof
2 lat temu
Reply to  ANDRZEJ

Oczywiście Andrzej masz rację, z uwagi na mały w stosunku do planowanego zakres remontu można było zrobić to w wakacje i powinno się tak zrobić