Trwa budowa przedszkola w Krzynowłodze Małej. Wójt: to długo wyczekiwana inwestycja

W lipcu prace związane z budową przedszkola ruszyły pełną parą. Jak zapewnia wójt Jerzy Humięcki, roboty budowlane realizowane są zgodnie z planem, zaś parter budynku Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej z dnia na dzień zyskuje nowe oblicze.

 

Po wielu staraniach budowa przedszkola w Krzynowłodze Małej staje się faktem. W lipcu rozpoczęły się prace budowlane. Na zrealizowanie inwestycji gmina otrzymała dotację w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 600 tys. zł.

– Jestem w stałym kontakcie z inspektorem, nadzorującym tę inwestycję. Osobiście też doglądam placu budowy systematycznie. To będzie jedna z największych inwestycji, realizowanych przez samorząd na terenie gminy w ostatnich latach. Będzie służyć wielu rodzinom, a przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom gminy. Mieszkańcy chwalą sobie tę inwestycję, była długo wyczekiwana – informuje wójt gminy Jerzy Humięcki.

 

W obiekcie powstanie pięć nowoczesnych sal dydaktycznych dla dzieci oraz odpowiednie do wieku toalety przy każdej sali, pomieszczenia techniczne, administracyjne oraz jadalnia. Zważywszy na wielkość pomieszczeń, instytucja pomieści aż 78 dzieci w wieku przedszkolnym. Przedszkolaki będą mogły spędzić w nim czas mając zapewnione bezpieczne warunki pobytu i wyżywienia.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ela
Ela
1 rok temu

Brawo Panie wojcie,cały czas pan coś robi dla gminy mimo że nie wszystkim się to podoba

Kamil
Kamil
1 rok temu
Reply to  Ela

A jakie to wielkie zasługi ma wójt dla gminy, bo sobie nie przypominam?

Iza
Iza
1 rok temu
Reply to  Ela

Lepiej późno niż wcale

German
German
1 rok temu
Reply to  Iza

Czyżby wybory się zbliżały?