„Trudne sprawy” Marcina Sobocińskiego – cały artykuł

Przasnyszanin Marcin Sobociński od sierpnia tego roku został reżyserem paradokumentów w telewizji Polsat „Trudne Sprawy”, „Dlaczego ja ?” i „112 na ratunek”. Oglądalność tych programów bije rekordy popularności. Codziennie każdy odcinek ogląda kilkaset tysięcy Polaków. Program realizowany jest we Wrocławiu.

sobota1

– Póki co, staram się przebić i pokazać z dobrej strony. Z reżyserią filmową i telewizyjną, którą studiowałem miałem spory rozbrat, więc teraz muszę popracować trochę charytatywnie, aby wrócić do obiegu. Jestem na okresie próbnym. Taka jest kolej rzeczy w tym biznesie. Warto w siebie inwestować, aby robić to, co się lubi. Być może w przyszłości pozwoli mi to zaistnieć ponownie w branży. To trochę tak, jak ze stażem w korporacji. Musisz się najpierw załapać i to mi się już udało, a potem przy odrobinie szczęścia zaistnieć. – wyjaśnia Marcin Sobociński.

Przasnyski reżyser zbiera dobre recenzje od producenta i ma nadzieję na dłuższą współprace już na pełnoprawnych zasadach. Osoby z którymi pracuje, to nie są zawodowi aktorzy. Przez to praca Marcina wymaga nie tylko umiejętności reżyserskich, ale w głównej mierze kontaktu i dotarcia do każdego z „aktorów” danego odcinka.

– Dzięki temu poznaję mnóstwo osób z różnych branż i mam mnóstwo frajdy z mojej pracy – tłumaczy Marcin Sobociński.

Marcin pracuje właśnie nad kolejnym sezonem programu, które ukaże się w marcu w telewizji Polsat. Do tej pory ukazały się już cztery odcinki reżyserowane przez przasnyszanina. Jeden program „kręci się” mniej więcej trzy dni. Później następuje dzień montażowy, a później reżyser ogląda program z producentem i to on decyduje o zatwierdzeniu odcinka programu. Nad jednym odcinkiem pracuje ekipa około 10 osób: reżyser, dźwiękowcy, operatorzy, rekwizytorzy, make-up, montażysta, scenarzyści. Producentem programów realizowanych dla stacji Polsat jest Okił Khamidov – twórca serialu „Świat według Kiepskich”

Łukasz Chrostowski

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments