Tropem Wilczym – pobiegli by upamiętnić Żołnierzy Wyklętych

6 marca w Przasnyszu odbył się bieg „Tropem Wilczym”. Organizatorem wydarzenia był Dowódca 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu.

 

W biegu upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych, wzięły udział służby mundurowe, liczna reprezentacja klubu Przaśnik Przasnysz, a także przedstawiciele służby zdrowia, urzędów, szkół i chętni mieszkańcy (w sumie ok. 200 osób).

Start biegu, na dystansie 1963m, odbył się w samym centrum  miasta, w rynku i prowadził ulicami: Rynek, Mostową, Świeczewo, Joselewicza, Rynek.

– Nie było rywalizacji ani pomiaru czasowego. Bieg miał na celu uczczenie pamięci, gdyż 1 marca jest to święto, honorujące i upamiętniające żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963  w obrębie przedwojennych granic RP. Po biegu każdy z uczestników mógł zjeść przygotowaną przez przasnyskich żołnierzy grochówkę.  W trakcie biegu odbyła się też akcja honorowego oddawania krwi pod nazwą HDK 2. ORel Legion – informuje KS Przaśnik Przasnysz.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments