Troje uczniów z Przasnysza ze stypendium marszałka.

Znamy już tegorocznych laureatów programu stypendialnego „Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka”. Wśród nich znalazło się dwoje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Przasnyszu oraz jeden z przasnyskiego KEN-a.

Każdy z uczniów przez cały rok szkolny będzie otrzymywać stypendium w wysokości ok. 500 zł miesięcznie. Dziś ze zdolną młodzieżą z subregionu ostrołęckiego spotkali się członkowie zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz radny województwa mazowieckiego, Mirosław Augustyniak.

Młodzi ludzie potrzebują wsparcia, aby rozwijać swoje pasje i talenty. Niestety proces kształcenia oprócz chęci i zaangażowania uczniów, wymaga często dużych nakładów finansowych. Nie da się ukryć, że zakup książek czy udział w różnego rodzaju kursach wiążą się ze sporymi wydatkami. Nasze stypendium jest zatem nie tylko nagrodą, ale ułatwia też pogłębianie wiedzy i realizację marzeń – podkreśla członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

W tym roku szkolnym wsparcie w ramach projektów otrzyma w sumie 994 najzdolniejszych uczniów z Mazowsza – 476 ze szkół podstawowych i ogólnokształcących oraz 518 ze szkół zawodowych. Każdy z nich otrzyma miesięcznie ok. 500 zł (w zależności od programu). 95 tegorocznych stypendystów pochodzi z subregionu ostrołęckiego.

Źródło mazovia.pl
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Irek
Irek
4 lat temu

A może warto podać nazwiska tej trójki uczniów z Przasnysza?

Nauczyciel
Nauczyciel
4 lat temu
Reply to  Irek

Nie ma jeszcze oficjalnej listy.

Wojtek
Wojtek
4 lat temu

Zdolnych trzeba promować za naukę i osiągnięcia