Trening i warsztaty z dietetykiem w podstawówce w Krasnem

W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Krasnem trwa tydzień promocji zdrowego stylu życia. Wydarzenie odbywa się pod hasłem „Jem zdrowo, żyję kolorowo…”.

 

W poniedziałek, 27 marca szkołę odwiedziła trener Edyta Bobińska oraz dietetyk Violetta Ulatowska.

– Pani Edyta wyjaśniła uczniom na czym polega jej praca i jak powinniśmy dbać o swoją kondycję. Dzięki pani trener dowiedzieliśmy się dużo ciekawostek o tym jak powinien wyglądać zdrowy styl życia. Przebrani w stroje sportowe mieliśmy okazję wspólnie poćwiczyć w dwóch grupach: kl. I – III oraz kl. IV – VIII – relacjonuje szkoła.

Violetta Ulatowska rozmawiała z uczniami na temat zbilansowanej diety oraz włączaniu do niej owoców i warzyw.

 

– Uczniowie kl. I – III mogli wykazać się kreatywnością robiąc zdrowy i ładny posiłek z wykorzystaniem owoców. Na talerzykach pojawiły się kolorowe jeże, palmy, myszki i wiele innych pomysłów. Dla uczniów kl. IV – VIII pani dietetyk zaproponowała przyrządzenie koktajli białkowych jako świetny pomysł na zdrowe śniadanie, a przede wszystkim źródło energii na cały dzień. Wszystkim smakowały koktajle z dodatkiem płatków owsianych, szpinaku i owoców – dodają.

Podczas poniedziałkowego spotkania uczniowie otrzymali informacje na temat właściwego odżywiania i produktów jakich powinny unikać.

– Serdecznie dziękujemy pani Edycie i pani Violecie za poprowadzenie wartościowych  zajęć. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie zaczną zwracać uwagę na to jak ważną rolę w jadłospisie odgrywają dobrze skomponowane posiłki, a także zaczną dbać o swoją formę – podsumowuje szkoła.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments