Tragiczny weekend na naszych drogach. Zginęło 5 młodych osób.

Niestety tylko w ostatni weekend na mazowieckich drogach doszło do kilku tragicznych wypadków. To pokazuje, jak niewiele potrzeba, by doszło do nieszczęścia. Brawura, brak wyobraźni i nadmierna, zupełnie niedostosowana do panujących na drodze warunków prędkość, to główne z przyczyn tragicznych zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że za każdym wypadkiem, zwłaszcza tym, gdzie ginie osoba kryje się niewyobrażalna tragedia ludzka. Cierpienie dotyka rodzinę i przyjaciół zmarłego.

 

Ku przestrodze opisujemy kilka zdarzeń, które wydarzyły się w ostatni weekend na mazowieckich drogach.

Do tragedii doszło w piątek rano, na terenie powiatu pułtuskiego, w miejscowości Skłudy. Według policyjnych ustaleń, 29-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze drogi po czym uderzył w betonowy przepust, a następnie kilkukrotnie dachował, pomimo podjętej reanimacji w wyniku odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia, doszło w miejscowości Ługi w powiecie mławskim w piątek w nocy. 20-letni mieszkaniec powiatu żuromińskiego kierując osobowym BMW, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wypadł z drogi, uderzył w ogrodzenie posesji i dachował. Pasażer pojazdu 21-letni mieszkaniec powiatu mławskiego pomimo przeprowadzonej reanimacji poniósł śmierć na miejscu, natomiast kierujący oraz drugi 17-letni pasażer z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitala.

Tragiczny wypadek miał miejsce w niedzielę, w miejscowości Jazgarka, w powiecie ostrołęckim. Kierujący osobowym audi 23-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego z nieustalonych przyczyn wypadł na łuku z drogi i uderzył w drzewo. Na miejscu zginął kierujący, dwie 22-letnie pasażerki, natomiast trzeci 22-letni pasażer w stanie ciężkim został zabrany do szpitala.

Tych zaledwie kilka zdarzeń rzuca obraz jak niewiele potrzeba, by doszło do tragedii młodych osób. Dlatego policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o więcej wyobraźni i poszanowania przepisów. Kierujących prosimy o dostosowywanie prędkości do warunków na drodze. Pieszych o więcej zdrowego rozsądku i wyobraźni podczas korzystania z dróg, a najważniejsze to pamiętajmy, że nie jesteśmy sami na drodze i że każdy z nas cało i bezpiecznie chce dotrzeć do celu.


Źródło KGP
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk
Henryk
3 lat temu

To bardzo smutne. Do tego w Olsztynie dopiero co ścigant w mustangu rozjechał babcię z 2 wnukami….Jeszcze jak wariat siebie wyeliminował ale jak zabił innych… dlaczego nie ma surowego prawa dla występków drogowych? za szwędanie się bez maseczki czy po parku możan nałożyć 5 tysiecy kary a dla wariata drogowego max 500? złapany po pijaku lub bez prawka – zabrać pojazd. niech potem odbiera po 3 miesiącach z parkingu i zapłaci za parkowanie 10tysięcy. nie pomaga, recydywa to do więzienia na 6msc a nie zawiasy, wolna stopa, słońce oślepiło, nie wiedział że ktoś przechodził. auta/drzewa/kierowcy zabili w województwie w miesiac… Czytaj więcej »

Baofeng
Baofeng
3 lat temu
Reply to  Henryk

Henryk w Szczytnie jak już coś i nie babcię ale opiekunkę

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Henryk

Mandaty w Polsce są śmieszne, pełna zgoda.
Ale ich nie podnoszą, bo by się suweren zdenerwował.
Z wycinaniem filtrów DPF też nikt nic nie robi.

bbb
bbb
3 lat temu

tt