Tragiczne zdarzenie w trakcie prac polowych. Belarka urwała rękę mężczyźnie

W poniedziałek, 7 sierpnia policja otrzymała informację o wypadku podczas prac polowych, który miał miejsce w Ramionach, na terenie gminy Baranowo.

 

Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został zabrany do szpitala 53 – letni mężczyzna, który podczas prac polowych stracił rękę. Poszkodowany rolnik chciał ręcznie odblokować belarkę, niestety maszyna nagle ruszyła.

– Według wstępnych ustaleń 53 – letni mężczyzna na polu belował siano. W pewnym momencie maszyna zablokowała się z powodu dużej ilości sianokiszonki. Mężczyzna chciał ręcznie na pracującej belarce ją odblokować. Niestety jego ręka została wciągnięta do maszyny. 53 – latek Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym został zabrany do szpitala – przekazuje kom. Tomasz Żerański, rzecznik ostrołęckiej policji.

 

– Po raz kolejny apelujemy do wszystkich rolników i osób pracujących przy maszynach rolniczych, aby zawsze zachowywać najwyższe środki ostrożności. Pamiętajmy, by nigdy nie ingerować w pracę maszyn bez odpowiedniego zabezpieczenia i uprzedniego wyłączenia ich zasilania. Chwila nieuwagi może mieć tragiczne skutki. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i życie. Bądźmy odpowiedzialni i czujni – dodaje rzecznik.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ado
Ado
1 miesiąc temu

Niestety nie pierwsza i nie ostatnia taka sytuacja. Bądźmy szczerzy, BHP prac polowych to w większości przypadków całkowita fikcja, szczególnie na gospodarstwach rolników starszej daty, bo młodsze pokolenie zdaje się być dużo bardziej odpowiedzialne pod tym względem.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Nie wierzę w to że belarka sama nagle ruszyła.. gość nie wyłączył ciągnika podczas wyciągania z belarka i tyle w temacie…