Tragedia w gminie Szydłowo. Nie żyje 28-latek. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Trwają czynności  prokuratury i policji w sprawie tragicznego wypadku, w którym zginął 28-leni mieszkaniec pow. mławskiego. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany przez patrol z posterunku Policji w Szydłowie.

 

Do zdarzenia doszło 19 grudnia, przed godz. 1 w nocy. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący samochodem marki VW Passat, 20-letni mieszkaniec pow. mławskiego, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo.

Kierowca wydostał się z rozbitego pojazdu i uciekł. W samochodzie podróżowało 5 pasażerów, jeden z nich 28 –letni mieszkaniec pow. mławskiego zginął na miejscu, trzy ranne osoby zostały przetransportowane do szpitali w Mławie i Ciechanowie. Kierowca passata został zatrzymany tego samego dnia przez interweniujący patrol z posterunku Policji w Szydłowie. W momencie zatrzymania był w stanie po użyciu alkoholu (ponad 0,30 promila). Został osadzony w policyjnym areszcie.

Zgodnie z Kodeksem karnym art. 177§2 oraz 178 §1, za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło KPP Mława
Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Czesław
Czesław
1 rok temu

Jadą takie czuby albo kogoś zabiją albo sami się pozabijają. To sa Ci „kumple” co w chwili ostatniej zostawią na pastwę losu.

banjaluki
banjaluki
1 rok temu

,,Zgodnie z Kodeksem karnym art. 177§2 oraz 178 §1, za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.” Zgodnie z orzecznictwem sądowym nic mu nie grozi bo na pewno był w momencie picia roztargniony, dlatego pił, potem przez roztargnienie zamiast do lóżka wszedł do samochodu, a jak wiadomo z wyroku Sądu Najwyższego z 20 lutego 2018 roku roztargnienie jest okolicznością uniewinniającą. Niestety wyroku boskiego już nie da się zaskarżyć w Sądzie Najwyższym. Wyrazy współczucia dla rodziny nieżyjącej osoby.