Tragedia w gminie Czernice Borowe. Młody mężczyzna zginął śmiercią samobójczą.

Takiego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał. W nocy z wtorku na środę (z 21 na 22 lipca) w miejscowości Nowe Czernice doszło do tragicznego  zdarzenia. W wyniku samobójczego zamachu śmierć poniósł młody mężczyzna.

 

Nieoficjalnie wiadomo, że 31-latek popełnił samobójstwo nie zostawiając wiadomości pożegnalnej. Najprawdopodobniej działał na skutek impulsu, w stanie silnego wzburzenia. Mężczyzna poniósł śmierć poprzez powieszenie. Mieszkańcy gminy są w szoku, ponieważ nikt nie podejrzewał, aby młody człowiek mógł się zdobyć na tak desperacki krok.

 

Sprawą zajmuje się Prokuratora Rejonowa w Przasnyszu, wczoraj w przasnyskim prosektorium prowadzono oględziny ciała 31-latka. Ze względu na dobro rodziny prokuratura nie udziela bliższych informacji.

Ze statystyk KPP w Przasnyszu wynika, że w 2019 roku  na terenie naszego powiatu odnotowano 32 próby samobójcze, z których aż 17 zakończyło się śmiercią. Wśród wszystkich samobójców było tylko 6 kobiet. Najczęściej nie udaje się ustalić bezpośredniego powodu targnięcia się na swoje życie. Wśród ustalonych przyczyn prym w naszym powiecie wiodą nieporozumienia rodzinne.

 

Warto szukać pomocy!

Zdarza się, że człowiek nie widząc szansy rozwiązania swoich problemów lub nie widząc sensu pokonywania trudności, postanawia odebrać sobie życie. Jest to dramatyczna decyzja i najgorsze wyjście, dlatego powinno się zrobić wszystko, żeby temu zapobiec.

Apelujemy do wszystkich znajdujących się w kryzysie psychicznym, aby nie zawahali się zgłosić po pomoc. Wystarczy zadzwonić na bezpłatny numer 800 70 2222. Jest to linia całodobowa i bezpłatna. Pod telefonem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.

 

Kiedy dzwonić na numer 800 70 2222?

* czujesz się stale przygnębiony,

* nie dajesz sobie rady z codziennością,

* przeżywasz kryzys emocjonalny,

* znajdujesz się w sytuacji „bez wyjścia”,

* nie radzisz sobie ze stresem,

* nie chce Ci się żyć,

* jesteś ofiarą przemocy,

* zamartwiasz się o swój stan zdrowia,

* myślisz, że „jest coś z Tobą nie tak”,

* nie możesz pogodzić się ze stratą bliskiej osoby.


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
3 lat temu

A w tym roku ile było samobójstw?

Stach
Stach
3 lat temu

Niech spoczywa w pokoju [*] Żal, że tak dobrzy ludzie odchodzą z tego świata przez takich, którzy nie zasługują, aby po nim kroczyć 🙁 współczuję Rodzicom, Siostrze, Bratu i Jego dzieciom straty 🙁

Że co
Że co
3 lat temu
Reply to  Stach

A żonie nie współczujesz?

Stach
Stach
3 lat temu
Reply to  Że co

Komu?! Pozostawię to bez komentarza z szacunku dla zmarłego

Anka
Anka
3 lat temu
Reply to  Stach

Stachu coś ci powiem trochę nie na miejscu są te teksty i uszczypliwosci insynuację nikt nie wie co się stało i dlaczego nie osądzaj kogoś kogo nie znasz na tyle żeby mówi co kolwiek. Jeśli masz szacunek do zmarłego to mniej szacunek dla jego rodziny przedewszystkim.

Że co
Że co
3 lat temu
Reply to  Stach

Zajmij się swoim życiem Stachu, jesteś bezczelny tyle ci napisze…

Ja znajoma
Ja znajoma
3 lat temu
Reply to  Stach

Niech spoczywa w pokoju nie osadzajmy,bo to nie do nas należy

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy
3 lat temu
Reply to  Stach

Kim jesteś, aby oceniać i pchać się swoimi buciorami w czyjeś życie? Jakie masz prawo oceniać, co dobre a co złe podły człowieku? Jesteś maluczkim, który patrzy z perspektywy larwy. Współczuję żonie, która przeżywa dramat. Niestety słaba psychika jest tu winna. Nie ktoś . Nie żona. Nie twoja ocena. Bóg cię osądzi , nie tobie oceniać.

aman
aman
3 lat temu

W Polsce śmiercią samobójczą ginie 2 razy tyle osób co w wypadkach komunikacyjnych. I co robi państwo? NIC!!! Bo posłowie umieją tylko podwyższać kwoty mandatów, byzłupić kierowców i na tym zarobić, a tutaj trzeba pomóc i wydać kasę, więc nie robi się dosłownie nic!

Martyna
Martyna
3 lat temu
Reply to  aman

dokładnie. niestety na tapecie Covid…. tylko Covid w mniemaniu politykierów zabija. nie rak… nie zawały serca… nie auta i samobójstwa

Zeniek
Zeniek
3 lat temu
Reply to  aman

A co ma zrobic panstwo? Rzuć jakis pomysl a nie sie madrzysz. Jesli najbliższe osoby nic nie zauwaza to nikt nie pomoze. Malo kto sam idzie do psychologa itp. A mysle ze czesc to skutki tzw „bezstresowego wychowania”. Unikanie stresu od dziecka a potem dorosle zycie i nikt sie z Toba nie patyczkuje.

Jan
Jan
3 lat temu
Reply to  Zeniek

Najbliższe osoby wyssały by ostatnią kroplę krwi, lub udają a nie chcą pomóc. I z takich rodzin się biorą samobójcy. Nie znam tego przypadku. Mówię ogólnie. 2 tygodnie temu w Lesznie też było samobójstwo? Pomoc okazują jedynie ludzie naprawdę ofiarni, prawdziwie wierzący, ale takich jest coraz mniej także w kościele. Państwo pomaga tym co już mają dużo. Żeby mieli jeszcze więcej. Boniek zwrócił uwagę że więcej będzie ofiar samobójstw miż ofiar w irysa. I tak pewnie jest

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  aman

Co do podniesienia mandatow, to jestem jak najbardziej za.

A co do pomocy, to żyjemy w tekturowym Państwie, którego połowa mieszkańców dała sobie wmówić, jak to jest cudownie. Choć wcale kolorowo nie jest.

Ananasz
Ananasz
3 lat temu

A ile z tych przypadków depresji ukrytej ??? Te infolinie to ściema w małym mieście nikt nie będzie szukał pomocy każdy każdego zna i tylko tyłek obrobi i jeszcze wyszydzi. Pozostaje tylko modlitwa bliskich i duszy bolejącej

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
3 lat temu
Reply to  Ananasz

Co Ty masz z tą modlitwą? Na wszystko modlitwa. Hemoroidy też to leczy?

Znajoma znajomych
Znajoma znajomych
3 lat temu

Dlaczego nie współczujesz żonie co ona teraz ma zrobić ona potrzebuje pomocy od bliskich i nie tylko widząc męża który nie żyje jak byś ty się czuł na jej miejscu wyrazu współczucia dla dzieci, żony i całej rodzinki
Spoczywaj w pokoju, [*]