Tragedia na drodze. 25-latek potrącił trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich zmarł w szpitalu.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na drodze krajowej K-57 w miejscowości Zakliczewo. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy kierujący Audi potrącił idących jezdnią trzech mężczyzn. Niestety, w wyniku odniesionych obrażeń jeden z mężczyzn zmarł w szpitalu.

 

14 czerwca około godz. 02:30, na drodze krajowej K-57 w miejscowości Zakliczewo doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że 25 – latek kierujący Audi potrącił poruszających się jezdnią, poza terenem zabudowanym trzech mężczyzn w wieku 16, 17 oraz 21 lat, mieszkańców powiatu makowskiego. Mężczyźni z obrażeniami ciała trafili do szpitali w Ciechanowie, w Ostrołęce oraz w Makowie Mazowieckim. Jeden z pieszych w wyniku odniesionych obrażeń zmarł w szpitalu. Kierowca Audi w trakcie zdarzenia był trzeźwy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia – informuje st.post. Katarzyna Pstrągowska.

Przypominamy i apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych.

Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 – 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe. Dbajmy o własne życie.

Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów i motocyklistów w terenie zabudowanym, to pamiętajmy, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.


 

Źródło KPP Maków Maz.
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konfitura
Konfitura
1 rok temu

Bzdura. Zakliczewo nie leży na trasie K57 .

Grażyna
Grażyna
1 rok temu
odpowiada  Konfitura

Właśnie leży przy trasie K57 krótki kawałek ale wszystkie budynki aż do zjazdu na Chrzanowo należą do Zakliczewa

Meg
Meg
1 rok temu

Niestety to jest zmora tej trasy… Kompletnie niewidoczni piesi którzy myślą że są pępkiem świata…

Sara
Sara
1 rok temu
odpowiada  Meg

A kierowcy to co nie pępki świata? To w nocy już można jechać ile się da? Nic nie zwalnia kierowcy od uważania na drodze.

rychu
rychu
1 rok temu

Wypadek był w Chrzanowie a nie w Zakliczewie.

Grażyna
Grażyna
1 rok temu
odpowiada  rychu

To jest Zakliczewo właśnie