„Tradycje kulinarne na czernickim stole” – czernickie stowarzyszenie wydało folder.

Folder przygotowany przez Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Lokalnie powstał w ramach realizowanego projektu. Zadanie dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

– Folder zawiera ok. 20 przepisów na potrawy lokalne, w tym w szczególności produkty tradycyjne z certyfikatem jakie w ostatnich 5 latach  stowarzyszenie uzyskało z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Każdy przepis został przygotowany w specjalnej aranżacji i opatrzony fotografią co jeszcze bardziej nadaje mu smaku i zachęca do przygotowania dań. W książce można znaleźć m.in. roladę z kurczaka, ciasto z buraka, kotlety ziemniaczane, pasztet z królika – informuje Czernickie Stowarzyszenie Aktywnych Lokalnie.

– Wydanie folderu nie byłoby możliwe bez współpracy wielu osób, które zechciały poświęcić swój czas na spotkania i przygotowania publikacji od strony zarówno kulinarnej jak i technicznej.  Przepisy udostępnili mieszkańcy gminy Czernice Borowe zaś potrawy przygotowywały Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy w domach i podczas spotkań kulinarnych. Nasz folder będzie dostępny w  KGW, bibliotekach, gminie, podczas spotkań organizowanych przez stowarzyszenie oraz u naszych partnerów – dodają.

Stowarzyszenie zapewnia, że nie jest to pierwsza i ostatnia ich publikacja. Mają już pomysły na kolejną edycję przypomnienia dawnych smaków.

 

ren


 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments