TPZP przygotowuje publikację o „Łowcach”. Zwraca się z prośbą o udostępnianie pamiątek

Z okazji zbliżającej się 80. rocznicy bitwy pod Szlą, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej przygotowuje obszerną publikację poświęconą Oddziałowi Partyzanckiemu Armii Krajowej „Łowcy”. Społecznicy poszukują materiałów – pamiątek.

 

– Chcielibyśmy, aby ta książka nie tylko oddała hołd bohaterom tamtych dni, ale również stała się cennym źródłem wiedzy historycznej dla przyszłych pokoleń – informuje Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Przasnyskiej i zwraca się z prośbą o wsparcie.

– Poszukujemy wszelkich materiałów, które mogą wzbogacić naszą publikację – wspomnień, relacji, fotografii, dokumentów oraz innych pamiątek rodzinnych związanych z członkami tego oddziału. Każdy, nawet najmniejszy, fragment historii jest dla nas niezwykle cenny i może pomóc w odtworzeniu pełnego obrazu działalności „Łowców” – przekazują.

Materiały mogą być przesłane drogą elektroniczną na adres tpzprzasnyskiej@gmail.com.

– Z góry dziękujemy za wszelką pomoc i współpracę. Państwa zaangażowanie i wsparcie są nieocenione w naszej wspólnej misji upamiętnienia bohaterskich czynów Oddziału Partyzanckiego „Łowcy” – informuje TPZP.

Lista nazwisk członków Oddziału Partyzanckiego Armii Krajowej „Łowcy” wraz z ich pseudonimami oraz miejscem zamieszkania:

  1. Adamkiewicz Franciszek ,,Piorun” – zamieszkały Karwacz
  2. Brzeźinski Roman ,,Wiklina” – zamieszkały Przasnysz
  3. Bober Karol ,,Łasica” żołnierz radziecki
  4. Bobrow Michaił ,,Miszka” żołnierz radziecki
  5. Bober Karol ,,Łasica” – zamieszkały Mchówko
  6. Chodkowski Tadeusz ,,Kartacz”- zamieszkały Wielodróź
  7. Dąbrowa Franciszek ,,Nosek”- zamieszkały Przasnysz
  8. Drwęcki Jan ,,Hutra”- zamieszkały Krasiniec
  9. Drwęcki Stefan ,,Sułtan”- zamieszkały Krasiniec
  10. Filipowski Iwan ,,Iwan” żołnierz radziecki
  11. Furmański Stefan ,,Las” zamieszkały Krasiniec
  12. Godzieba Antoni ,,Dan” zamieszkały Przasnysz
  13. Grabowski Stanisław ,,Szpak” zamieszkały Leszno
  14. Grochowski Stefan ,,Węgiel” zamieszkały Krasiniec
  15. Jaszczyński Janusz ,,Lubczyk” zamieszkały Krasiniec
  16. Kierzkowski Henryk ,,Raban” zamieszkały Zalesie
  17. Kisiel Bronisław ,,Miotacz” zamieszkały Przasnysz
  18. Kisiel Stefan ,,Koło” zamieszkały Mirowo
  19. Kisiel Stanisław ,,Struś” zamieszkały Przasnysz
  20. Kocot Alfons ,,Wytrych” zamieszkały Krasnosielc
  21. Kołakowski Czesław ,,Burza” zamieszkały Kołaki
  22. Kołodziejski Janusz ,,Jastrząb” zamieszkały Krasiniec
  23. Kołodziejski Karol ,,Żbik” zamieszkały Krasiniec
  24. Kołodziejski Stefan ,,Orlik” zamieszkały Krasiniec
  25. Kołodziejski Tadeusz ,,Granit” zamieszkały Krasiniec
  26. Kołodziejski Władysław ,,Ordon” zamieszkały Krasiniec
  27. Kossak Bogdan ,,Granit II” zamieszkały Krasiniec
  28. Kossak Stefan ,,Sokół” zamieszkały Krasiniec
  29. Kowalski Czesław ,,Żbik II” zamieszkały Jednorożec
  30. Kowalski Eugeniusz ,,Śruba” zamieszkały Jednorożec
  31. Kozłowski Tadeusz zamieszkały Krasiniec
  32. Łoś Antoni ,,Tur” zamieszkały Przejmy
  33. Maliszewski Jan ,,Tygrys” zamieszkały Przasnysz
  34. Marcinkowski Kazimierz ,,Cichy” zamieszkały Krasiniec
  35. Masalski Bolesław ,,Hufnal” zamieszkały Przasnysz
  36. Masalski Józef ,,Płaszcz” zamieszkały Przasnysz
  37. Miecznikowski Jakub ,,Jesion” zamieszkały Połoń
  38. Milewski Józef ,,Rozmaryn” zamieszkały Wielodróz
  39. Morawski Miron ,,Mazur” zamieszkały Wielodróż
  40. Mroczkowski Eugeniusz ,,Grom” zamieszkały Płońsk
  41. Mydło Władysław ,,Drań” zamieszkały Baranowo
  42. Myśk Kazimierz ,,Pień” zamieszkały Baranowo
  43. Niksiński Antoni ,,Mars” zamieszkały Przasnysz
  44. Niski Tadeusz ,,Narcyz” zamieszkały Krasiniec
  45. Nowacki Jan ,,Kruk” zamieszkały Krasiniec
  46. Nowotko Witold ,,Wrona” zamieszkały Zalesie
  47. Pawluk Bronisław ,,Świt” zamieszkały Wielodróz
  48. Piechowicz Janusz ,,Uszycki” zamieszkały Poznań
  49. Proniewicz Janusz ,,Świstak” zamieszkały Czernice Borowe
  50. Pyśk Kazimierz ,,Pień” zamieszkały Zaręby
  51. Rafalski Maksymilian ,,Rak” zamieszkały Wielodróz
  52. Rakowski Ferdynand ,,Wojciech” zamieszkały Krasnosielc
  53. Reszko Karol ,,Laur” zamieszkały Różan
  54. Rożek Stanisław ,,Przebój” zamieszkały Małowidz
  55. Ryczkowski Tadeusz ,,Roland” zamieszkały Przasnysz
  56. Sękowski Jerzy ,,Tarzan” zamieszkały Krasiniec
  57. Skonieczny Ryszard ,,Agrest” zamieszkały Czernice Borowe
  58. Sokołowski Jan ,,Marek” zamieszkały Krasnosielc
  59. Sopęch Władysław ,,Szczupak” zamieszkały Przasnysz
  60. Szczepański Marian ,,Brona” zamieszkały Przasnysz
  61. Szlaski Jan ,,Bogdan” zamieszkały Krasiniec
  62. Taczała Bolesław Antoni ,,Huragan” zamieszkały Maków Mazowiecki
  63. Tadeusiak Jan ,,Olter” zamieszkały Krasiniec
  64. Telechowski Antoni ,,Lufcik” zamieszkały Przasnysz
  65. Wawrzyniak Stanisław ,,Wolny” zamieszkały Krasiniec
  66. Wiktor żołnierz radziecki
  67. Wójcik Józef ,,Kula” zamieszkały Krasiniec
  68. Wójcik Wacław ,,Wąż” zamieszkały Krasiniec
  69. Zbrzeski Tadeusz ,,Tygrys II” zamieszkały Krasiniec
  70. Żbikowski Ryszard ,,Skiba” zamieszkały Przasnysz
  71. Żmijewski Rajmund ,,Listek” zamieszkały Świniary

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments