Tour de strefa – na liście zawodników coraz więcej chętnych

Choć czas wakacji i temperatury za oknem zachęcają do leniwego wypoczynku, niektórzy wciąż wolą spędzić popołudnia aktywnie. Dla nich Klub Sportowy Przaśnik stworzył zabawę – „Tour de Strefa”.

 

– Zabawa sportowa realizowana w formie zdalnej polega na pokonaniu odpowiedniego dystansu wokół przasnyskiej strefy ekonomicznej biegiem lub na rowerze. Zabawa trwa od początku lipca do 20 sierpnia. Na liście startowej powoli przybywa coraz więcej chętnych zawodników. Trasę można pokonać indywidualnie, ale zawsze raźniej w grupie – informuje KS Przaśnik Przasnysz.

We wtorkowy wieczór na strefie zebrała się grupa rowerzystów. Wspólnie przejechali trzy kółka wokół strefy.

– Zaraz po wspólnym starcie od peletonu oddzieliła się „ucieczka”, a pozostali podzielili się na dwie grupy: „pościgową” i „krajoznawczą”. Ucieczka była na tyle skuteczna, że peleton nie zdołał jej dogonić do samej mety. Grupa „krajoznawcza” pokonała trasę nadzwyczaj dokładnie, szczegółowo poznając każdy zakątek trasy, przy okazji prowadząc ciekawe konwersacje. Zabawa była przednia, a cel został osiągnięty – każdy spalił mnóstwo kalorii i otrzymał pokaźną dawkę endorfiny. Większość rowerzystów znalazło jeszcze tyle energii, że bezpośrednio z trasy pojechali na trening biegowy na stadion- podaje klub i zachęca do udziału w zabawie.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments