Tour de Strefa – w zdalnej rywalizacji wzięło udział prawie 50 zawodników

Rywalizacja w formie zdalnej – „Tour de Strefa. Wakacje” została zakończona i podsumowana. W zabawie polegającej na jeżdżeniu rowem oraz bieganiu po przasnyskiej strefie ekonomicznej wzięło udział prawie 50 zawodników, jeden na czterech łapach.

 

Zawody Tour de Strefa, których organizatorem był Klub Sportowy Przasnysz Przaśnik odbyły się w formule zdalnej. Wzięło w nich udział prawie 50 zawodników.

– Najwięcej zawodników wystartowało w konkurencji rowerowej i tu rywalizacja była najbardziej zacięta. Niektórzy zawodnicy startowali kilka razy, by znaleźć się wyżej w klasyfikacji i pokonać konkurentów. Na szczycie tabeli wyników było ciasno. O miejscach na podium decydowały dosłownie sekundy – informuje Klub Sportowy Przaśnik Przasnysz.

 

Ostatecznie najdłuższy wyścig rowerowy na 21,9 km zwyciężył Marcin Tumiel z Chorzel (34:12) pokonując Rafała Wróblewskiego z Przasnysza (34:28) i Pawła Zalewskiego (35:41). Wśród pań triumfowała Agnieszka Sapieha (41:14) wyprzedzając Magdalenę Tabaka (46:01) i Edytę Sobierańską (47:53). W biegu liczącym 7,3 km czyli jedno okrążenie wokół strefy zwyciężył Rafał Smoliński (27:24), drugie miejsce zajął Damian Skała (31:24) a trzecie Paweł Grzybowski (32:02). Paweł do mety dobiegł razem z pieskiem Luną.

Wśród pań w biegu na 7,3 km najlepsza okazała się Renata Majdowska (34:05) pokonując klubowe koleżanki z Przaśnika – Magdę Tabaka (37:10) oraz Edytę Sobierańską (42:14). Na krótszych dystansach w konkurencji rowerowej dedykowanych młodszym zawodnikom zwyciężyli: Wiktor Sierak (19:01) i Zosia Sapieha (28:33) na dystansie 7,3 km, oraz Krystian Sobieraj (26:52) i Pola Prusik (50:31) na dystansie 14,6 km.

 

– Zawody odbyły się w formule zdalnej więc większość uczestników nie widziało się nawzajem. Okazją do poznania będzie uroczysta dekoracja zwycięzców i wręczenie medali pamiątkowych dla wszystkich uczestników. Zawodnicy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca na podium wśród pań i panów otrzymają specjalne statuetki, a każdy uczestnik zawodów otrzyma piękny pamiątkowy medal. Ceremonia odbędzie w niedzielę 04.09.2022 o godz. 09.30  w miejscu, gdzie trwała rywalizacja – na przasnyskim lotnisku tuż przed zawodami Korona Ziemi Przasnyskie – Przasnyska Strefa – dodają organizatorzy.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
28 dni temu

Czopek z pieskiem,fajnie.

Benek
Benek
28 dni temu

Dwa pie…ki.

Kaziu
Kaziu
28 dni temu

Jakim to trzeba być …em.