Torba medyczna dla druhów z OSP w Węgrze

Strażacy nie tylko gaszą pożary ale bardzo często wzywani są do pomocy przy wypadkach drogowych.  Są  odpowiednio przeszkoleni do udzielania pomocy przedlekarskiej, ale potrzebne jest do tego odpowiednie wyposażenie.  Potrzeby jednostek OSP są zauważane przez prezesa ARiMR  – Andrzeja Grossa.
13 lutego 2015 roku  torbę medyczną dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrze w Gminie Czernice Borowe w powiecie przasnyskim. Dar przekazał  Marcin Podgórski, dyrektor Mazowieckiego OR.
Uroczystość przekazania torby medycznej miała miejsce podczas walnego zebrania OSP Węgrze. W uroczystości wziął udział  wójt Gminy Czernice Borowe  Wojciech Brzeziński i prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP w Czernicach Borowych druh Włodzimierz Stolarczyk.
Dyrektor MzOR Marcin Podgórski podkreślił, że celem działania ARiMR jest wszechstronne wspieranie procesów przekształcania terenów wiejskich w naszym kraju.  Jednym z nich jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców tych terenów. Życzył również dalszego rozwoju jednostce OSP i jak najrzadszego korzystania z przekazywanej torby medycznej.
Dziękując  za cenny dar Prezes OSP druh Zdzisław Rudziński zapewniał, że będzie torba  będzie  służyć we wszystkich akcjach wymagających udzielenia pomocy medycznej. Podczas walnego zebrania druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrze odznaczeni zostali medalami za zasługi dla pożarnictwa i odznakami „Strażak Wzorowy”.


ARiMRguest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments