Tomasz Kozłowski skoczy ze spadochronem z wysokości 45 km! Przygotowuje się na Lotnisku Przasnysz

Punktem kulminacyjnym akcji Jump For The Planet będzie wykonany przez Tomasza Kozłowskiego najwyższy skok spadochronowy w historii. Polak skoczy z wysokości 45 kilometrów. Tomek do swojego przedsięwzięcia przygotowuje się na Lotnisku w Przasnyszu.

 

Tomasz Kozłowski będzie skakał ze stratosfery, z wysokości 45 000 m.

– W trakcie skoku jako pierwszy człowiek ma przekroczyć w swobodnym spadaniu prędkość 1500 km na godzinę. Po około minucie lotu pokona barierę dźwięku. Zanim to nastąpi Tomasz będzie miał kilkanaście minut, w trakcie których połączy się z ludźmi na całym świecie oglądającymi transmisję skoku na żywo, by zwrócić uwagę na problem migracji klimatycznych wywołanych ingerencją ludzi w przyrodę, na dramatyczne efekty tych działań, które widać nawet z tak dużej wysokości – o wycince drzew, spalonych lasach, gigantycznych wyspach śmieci w oceanach. Wyczyn ten ma przykuć uwagę światowych mediów, firm i organizacji oraz ludzi na całym świecie zwracając uwagę na los tych, którzy ponoszą bezpośrednie konsekwencje zmian klimatycznych – informują organizatorzy.

 

Czy wiecie, że ?

  • Tomek wykona w kosmosie połączenie radiowe z orbitalną stacją ISS?
  • Jego kombinezon będzie wyglądał jak mini – batyskaf  ?
  • Wiecie ile kamer będzie miał na sobie podczas skoku i jak zostanie rozwiązany streaming live?
  • Dlaczego Tomek w ogóle będzie skakał z kosmosu i w jakim celu?

 

Na wszystkie te i wiele innych pytań Tomek odpowie na swojej prelekcji multimedialnej w Dworku Karwacz 4.06.2021 o godz 20:30. Wstęp wolny, przekąski i napoje zapewnia organizator “Skoki spadochronowe Przasnysz”.

 

 

 

guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Konował
Konował
19 dni temu

Aby zwrócić uwagę na zanieczyszczenie środowiska: zużyje paliwo żeby wleciec wysoko, do tego dochodzi hałas i inne smary, zastosuje sprzęt na baterie, a te bardzo zanieczyszczają środowisko. Ekolog jak się patrzy

Eko
Eko
18 dni temu

Fajnie że skok i że u nas, ale o czyste środowisko 😀 co za głupota…
Niech skoczy za koncerny chemiczne i chińskie molochy, albo jedzie tam pertraktować żeby nie zatruwali środowiska 😉

123
123
18 dni temu
odpowiada  Eko

Skok nie u nas , ten typ tylko przygotowuje się “ekologicznie” u nas. P.s. prawdziwy ekolog nie potrzebuje “burzy medialnej” tylko bierze worek i zbiera śmieci . Chce zwrócić uwagę mediów , przecież one ciągle nap…..lają o syfie na świecie . A zamiast tego lądowiska , na którym przygotowuje się może posadzić las , napewno będzie mniej kosztowało niż to Jego przygotowanie do skoku. Kolejny “eko dzban” ?

Last edited 18 dni temu by 123
Agata
Agata
15 dni temu

Wow. To będzie wyczyn, ja raczej bym się nie odważyła. Najbardziej szaloną rzeczą jaką zrobiłam w życiu był lot w leszczyńskim aerotunelu, dla osoby, która ma lęk wysokości to i tak sporo 😉