Tomasz i Monika Pawłowscy z Wielodroża wyróżnieni w konkursie AgroLiga 2023

Tomasz i Monika Pawłowscy z Wielodroża zostali wyróżnieni w konkursie Agroliga 2023. Podczas gali podsumowującej 31. edycję wojewódzkiego etapu konkursu otrzymali gratulacje i nagrody.

 

W czwartek, 21 września odbyła się gala podsumowująca 31. edycję wojewódzkiego etapu konkursu AgroLiga 2023.

Podczas gali nagrodzono najlepszych reprezentantów województwa mazowieckiego. Wśród nich znaleźli się także mieszkańcy powiatu przasnyskiego, którym towarzyszyła Wójt Gminy Przasnysz Grażyna Wróblewska i Członek Zarządu Powiatu Przasnyskiego Renata Wenda.

W kategorii Rolnicy wyróżniono Tomasza Pawłowskiego z żoną Moniką z Wielodroża – producentów trzody chlewnej w cyklu zamkniętym.

– Zmagania w tym etapie konkursu udowodniły, że mazowieckim systemie rolnictwa znakomicie koegzystują ze sobą różne modele gospodarstw i sposobów produkcji. Jest to możliwe dzięki kreatywności, poszukiwaniom kreacyjnych i innowacyjnych rozwiązań oraz stosowaniu nowoczesnych technologii przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Gratuluje Panu pasji, kreatywności i konsekwencji. Dziękuję za przykład, jaki daje Pan wszystkim mazowieckim rolnikom promując pracę i innowację jako podstawy przyszłych sukcesów. Taka postawa sprawia, że mazowieckie rolnictwo przoduje w kraju w wymiarze ekonomicznym, ale także społecznym – gratulował Sławomir Piotrowski, dyrektor MODR w Warszawie.

Monika i Tomasz Pawłowscy

Trzonem produkcji w gospodarstwie Moniki i Tomasza Pawłowskich w Wielodrożu jest trzoda chlewna, hodowana w cyklu zamkniętym, obejmująca ok. 50 loch. Przynależące do gospodarstwa grunty to 40 hektarów własnych i 20 dzierżawionych, na których na potrzeby hodowli uprawiane są głownie zboża, kukurydza oraz rzepak, zapewniający płodozmian. W bieżącym sezonie państwo Pawłowscy doposażyli gospodarstwo w mocniejszy ciągnik, a w najbliższym czasie planują budowę wiaty garażowej.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ula
Ula
2 miesięcy temu

A na zwolnieniu to tak można

Przasnyszanin
Przasnyszanin
2 miesięcy temu

Kim jest ta ruda Pani? Często jest na zdjęciach na infoprzasnysz.