Toaleta na targowicy będzie płatna. Burmistrz: każdy kto korzystał zrozumie

Rada Miasta Przasnysz w czasie ostatniej sesji przyjęła uchwałę ustalającą opłatę za korzystanie z szaletu na targowicy miejskiej.

 

Na mocy uchwały opłata za skorzystanie z toalety publicznej na targowicy miejskiej wyniesie 2 złote. Zapłacą zarówno odwiedzający targowicę, jak i osoby handlujące.

– Wzorem wielu innych targowisk uchwałą Rady Miejskiej wprowadziliśmy odpłatność za korzystanie z szaletu publicznego na Targowisku Miejskim na ul. Polnej. Odpłatność będzie dotyczyła zarówno osób handlujących jak i klientów. Zdecydowaliśmy się na to ze względu na wizerunek toalet po każdym dniu handlowym. Myślę, że z tego powodu – ta decyzja spotka się ze zrozumieniem każdego, kto korzystał z toalety we wtorki i piątki – komentuje burmistrz Łukasz Chrostowski.

– Pod koniec września na drzwiach toalet pojawi się automat, który będzie otwierał drzwi po uiszczeniu opłaty – tak jak w toalecie na Rynku Miejskim. Do tego momentu – toaleta na Targowisku Miejskim pozostanie bezpłatna – dodaje.

 

ren

Sprawdź również
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
23 dni temu

Prawidłowo.

Szymon
Szymon
23 dni temu

Wincyj piniendzy dla władzuchny potrzeba. Mieszkańcy muszą ściapę zrobić.

Xyz
Xyz
23 dni temu

Automat który po czasie się zepsuje jak w rynku. Kase wrzucisz a drzwi się nie otworzą i skorzysta tylko urząd bo kasy automat nie odda

Kazio
Kazio
23 dni temu

Dziwne, że toaleta do tej pory była bezpłatna. Kto i za ile ten syf ma sprzątać? Jest zasada, że jeżeli ktoś za coś zapłaci, to bardziej zadba o to.

Konowal
Konowal
23 dni temu
Reply to  Kazio

Taaa, automat posprząta

Adam
Adam
23 dni temu
Reply to  Kazio

Uważasz, że jak zapłaci to nie zabrudzi tym bardziej będzie uważać że za to zapłacił, brudzą osoby z zewnątrz,a nie ludzie, którzy tam pracują, klient ma spędza godzinę na targiwicy ,handlujący są od 6 rano do 12 w południe że i to oni poniosą koszty,powinny być jakieś ku arnety dla handlujących,a nie dodatkowy haracz że dla miasta

Kazio
Kazio
23 dni temu
Reply to  Adam

Oczywiście, że tak nie uważam. Handlujący mogą mniejsze opłaty wnosić, a kupujący i gapie ze swoich niech płacą.

Pan Stanisław
Pan Stanisław
23 dni temu

Świetny tytuł artykułu. Kwintesencja naszej władzy.

Konowal
Konowal
23 dni temu

Obywatelu, oddając kupię wspierasz lokalną władze.

Adam
Adam
23 dni temu

Zgodnie z tą zasadą,pracownicy urzędu miasta też powinni płacić za korzystanie z toalety podczas pracy w budynku urzędu miasta.handlujacy na targowicy płacą 28zl wjazdowego i ok 100 zł.rezerwacji za jeden box,ale skoro można ich czesać bardziej to są najłatwiejsze pieniądze do zdobycia dla pana burmistrza,pieniędzy potrzeba na śmieszne inwestycje chodzi chyba o to żeby skończył się handel na targowicy,to dopiero będzie przypływ kasy po sprzedaniu tego terenu jakiejś sieci handlowej,albo deweloperów,ale myślę że obecny burmistrz nie zdąży tego zrobić a nie wróżę mu następnej kadencji,żenada.

Kazio
Kazio
23 dni temu
Reply to  Adam

Skąd wiadomo, że będzie lepszy burmistrz?

Adam
Adam
22 dni temu
Reply to  Kazio

Bo od tego dnia można już tylko się odbić w górę

Adam
Adam
23 dni temu

Ok

Ewa
Ewa
23 dni temu

To ja też mam pomysł na którym miasto zarobi. W urzędzie miasta zróbmy płatna toaletę dla wszystkich. Wszak to za pieniądze wszystkich podatników to dlaczego pracownicy urzędu maja korzystać za darmo?

mixus
mixus
23 dni temu

Będzie taki sam syf jaki był.

Kazio
Kazio
23 dni temu
Reply to  mixus

To pozamykać szalety i rozdawać pampersy.

Alina
Alina
23 dni temu

Słuszna decyzja

Jamal
Jamal
23 dni temu

Burmistrz zostanie zapamiętany jako ten który robił podwyżki zanim jeszcze stało się to modne i swoją politykę jak widać nadal kontynuuje. Mimo to zadłużenie miasta wzrasta. To dopiero wyższa szkoła zarządzania.