Terytorialsi pobiegli dla Lenki i Laury

Zgodnie z mottem Wojsk Obrony Terytorialnej, żołnierze 5. Mazowieckiej Brygady OT są “zawsze gotowi i zawsze blisko”, by wspierać lokalną społeczność. Ich działania są widoczne na wielu płaszczyznach, wspierają nie tylko instytucje, ale także nie pozostają obojętni kiedy o pomoc zwracają się osoby prywatne.

 

Już niejednokrotnie żołnierze angażowali się w różnego rodzaju akcje charytatywne i pomocowe. Tym razem, sami wyszli z inicjatywą pomocy dwóm dziewczynkom chorym na rdzeniowy zanim mięśni.

Laura Paczuła z Ciechanowa i Lena Mazur z Róg, dwie wesołe, cudne dziewczynki, w podobnym wieku, zmagające się z tą samą ciężką chorobą, wymagające horrendalnie drogiego leku.

Terytorialsi i tym razem postanowili pomóc. W tym celu zorganizowali bieg charytatywny. Dziś w samo południe żołnierze oraz pracownicy cywilni 5. Mazowieckiej Brygady OT wystartowali z placu apelowego ciechanowskich koszar by pokonać 3 kilometrową trasę wiodącą dookoła jednostki wojskowej. Warunkiem uczestnictwa w biegu było zasilenie datkiem puszek obu dziewczynek.

 


 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments