Termin wydania decyzji środowiskowych dla modernizacji biogazowni w Sierakowie wydłużony. Gmina Przasnysz czeka na opinię RDOŚ

„Prowadzona sprawa w przedmiocie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. Modernizacja biogazowni rolniczej Sierakowo o mocy elektrycznej do 1 MW, zlokalizowanego na działce o nr ew. 203/248, obręb Sierakowo, nie może zostać załatwiona w terminach określonych w art. 35 kpa z powodu konieczności uzyskania opinii Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska” – informuje Urząd Gminy Przasnysz.

 

W piśmie wskazano też nowy termin załatwienia sprawy. Wyznaczono go do dnia 17 lipca 2024 roku.

Z dokumentacją sprawy można zapoznać się w Urzędzie Gminy Przasnysz, ul. Św. Stanisława Kostki 5, 06-300 Przasnysz, pokój nr 5, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

PGB Energetyka z wnioskiem o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. Modernizacja biogazowni rolniczej Sierakowo o mocy elektrycznej do 1 MW, wystąpiła do gminy 18 grudnia 2023.

– Modernizacja polegała będzie m.in. na zmianie przyjmowanych do biogazowni substratów, również z wykorzystaniem pasteryzacji, wskazaniu rodzajów surowców, zwiększeniu ilości przetwarzanych odpadów i wytwarzanej masy pofermentacyjnej. Dodatkowo planowane jest dobudowanie dodatkowego zbiornika lub zbiorników służących do pasteryzacji surowców  – przekazuje Urząd Gminy Przasnysz.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments