Teresa Wojciechowska wyróżniona „Statuetką Jednorożca”.

Podczas uroczystej Sesji Rady Gminy Jednorożec, która odbyła się 30 grudnia została wręczona Statuetka Jednorożca za rok 2019. Kapituła postanowiła w ten sposób uhonorować Teresę Wojciechowską, wieloletnią członkinię i prezes Stowarzyszenia „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”.

Statuetka Jednorożca to najwyższe odznaczenie wręczane na terenie gminy Jednorożec od roku 2008. Wyróżnienie przyznaje się osobom fizycznym, organizacjom pozarządowym, przedsiębiorcom, instytucjom rządowym i samorządowym za szczególne zasługi i znaczący wkład pracy dla rozwoju Gminy Jednorożec, integracji światowego ruchu Jednorożca z Mazowszem oraz wybitną twórczość dotyczącą tematyki Jednorożca. Kandydatów opiniuje Kapituła powołana przez Radę Gminy Jednorożec, członkiem Kapituły z urzędu jest wójt gminy.

Teresa Wojciechowska urodziła się 9 marca 1964 r. w Jednorożcu w rodzinie Julianny (z d. Szczygieł) i Leonarda Deptułów. To emerytowana nauczycielka, bibliotekarka i społeczniczka. Wieloletnia członkini i prezes Stowarzyszenia „Przyjaciele Ziemi Jednorożeckiej”.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło SPZJ
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments