Teren wzdłuż Węgierki zostanie zagospodarowany. Miasto opracowuje koncepcję

Miasto Przasnysz w ramach programu Polski Ład otrzymało wsparcie finansowe na budowę  ścieżki pieszej przy rzece Węgierka wraz z dodatkową infrastrukturą.

 

Dokładna kwota jaką otrzymał samorząd na wykonanie tego zadania to 5 mln 301 tys. zł. Zapytaliśmy władze miejskie o szczegóły inwestycji. Jak się jednak okazuje, na te jest jeszcze za wcześnie. Samorząd jest obecnie na etapie projektowania i opracowania koncepcji.

– W dniu 12 listopada odbyliśmy spotkanie z projektantami celem ustalenia jej przebiegu i rozwiązań technologicznych z nim związanych. Aktualnie jesteśmy na etapie przygotowania do opracowania koncepcji, programu funkcjonalno-użytkowego i ostatecznie przetargu – informuje zastępca burmistrza Łukasz Machałowski.

 

–  Jest to duże wyzwanie dla samorządu, ponieważ są to trudne inwestycyjnie tereny. Miasto posiada nieruchomościowy przebieg takiej ścieżki, który powstał najprawdopodobniej na przełomie lat 80/90. Nie będzie zatem potrzeby dodatkowego projektowania, podziałów i wykupów. Jak na razie za wcześnie, aby mówić o szczegółach. Projekt ma charakter kompleksowy od ścieżki, poprzez zagospodarowanie terenu po starych basenach – wyjaśnia nasz rozmówca.

Przewidywana długość ścieżki, to około 1 kilometr.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mati
Mati
1 rok temu

Przepiękne zdjęcia p. Ewy Łukasiak.

Konował
Konował
1 rok temu

W końcu może bedzie coś sensownego

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu

Kilometr ścieżki za 5 baniek 😱😱😱?

Spezyja
Spezyja
1 rok temu

Do tego zagospodarowanie Wembley i terenu po starych basenach. Nie wprowadzaj w błąd hejterze i prowokatorze

Krzysiek
Krzysiek
1 rok temu

W końcu coś modrego, tylko trzymać kciuki za realizacje.

Janusz
Janusz
1 rok temu

Jak zwykle mydlenie oczu i kilku pożytecznych przyklaskiwaczy. A fakty ? Kto spośród starszych pamięta że przecież ścieżka od mostu do parku jest z płyt betonowych wystarczy ją odkopać spod 10 cm warstwy ziemi ? Która z ekip rządzących stać było na wysłanie kilku ludzi żeby przez tydzień odkopali ? Przez kilkadziesiąt lat. Nikogo ? Nie bo nikt na tym nie zarobi ? Trzeba grube miliony wziąć dopiero coś można zarobić. Ale sytuacja się teraz zmienia … Kto mądry ten widzi co się dzieje

Janusz
Janusz
1 rok temu
Reply to  Janusz

Nie bez powodu Janusz 🙂 to idź i odkop ten beton