Teren wokół przasnyskiej tężni zagospodarowany. Planowane otwarcie na początku kwietnia

Jeśli pozwolą na to rządowe obostrzenia, przasnyszanie będą mogli powrócić do korzystania z miejskiej tężni już na początku kwietnia. Teren wokół obiektu został właśnie utwardzony. Pojawiła się nowa kostka brukowa i rzędy ławek.

 

Miasto Przasnysz przygotowuje tereny zielone do sezonu wiosennego.

– Zakończono już prace nad zaadaptowaniem terenu wokół Tężni Miejskiej. Zgodnie z sugestiami mieszkańców pojawiła się utwardzona powierzchnia, która jest odporna na działanie cząstek solanki. Inwestycja wyniosła około 30 tys zł. W piątek złożyliśmy wniosek o powstanie Parku w tej okolicy. Jeśli otrzymamy dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego wokół powstanie wiele nowych drzew i krzewów ozdobnych. Wykonawca Tężni Miejskiej w ciągu najbliższych dni wykona przegląd pozimowy. Uzupełniona zostanie też tarnina. Jeśli sytuacja epidemiczna na to pozwoli – w pierwszym tygodniu kwietnia będziemy gotowi na otwarcie tężni na ten sezon – powiedział w rozmowie z naszym portalem burmistrz Łukasz Chrostowski.

 

Włodarz dodał, że planowane są również dosadzenia trawy w miejscach gdzie podłoże zostało uszkodzone przez ciężki sprzęt.

 


 

guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ppp
ppp
16 dni temu

ławki krótsze niż 2m więc powinna usiąść tylko 1 osoba.miedzy ławkami też nie ma wymaganego odstępu.Czyli powinno siedzieć tylko 6 osóbwokół tężni w myśl zaleceń .

Jan
Jan
15 dni temu

Zwracam się z wnioskiem do władz Miasta o wykonanie ogrodzenia wokół terenu utwardzonego (wysokość ok. 0,8 m) dla zapobieżenia zanieczyszczania terenu i tężni przez psy

Tomek
Tomek
15 dni temu

Zamiast tężni i parku, fajnie byłoby się zrobić ścieżkę spacerową wzdłuż rzeki.